Kikinda: Trgovina ljudima prisutna pojava
Dominantni oblici trgovine ljudima su seksualna eksploatacija, prinudni rad, prosjačenje ili trgovina organima. Novoformirani tim će se baviti ovim pojavama, a jedan od načina je pisanje Lokalnog plana i njegova realizacija. Ovom sastanku su prisustvovali predstavnici svih relevantnih ustanova, a predsednica lokalnog parlamenta Aleksandra Majkić istakla je da je ovaj problem izražen u Kikindi.
- Problem sa trgovinom ljudima je prisutan u našoj opštini, ali mu do sada nije pridavana dovoljna pažnja. Ovaj problem je izraženiji u pograničnim opštinama u koje spada i naša. Zbog postojeće situacije, ušli smo u Projekat po kojem se, kao prva stepenica, formira Lokalni akcioni tim za borbu protiv trgovine ljudima, a njega čine svi relevantni faktori koji rade na suzbijanju ovakvih pojava. Jedan od najvažnijih segmenata u radu Lokalnog tima biće edukacija koja će obuhvatiti populaciju različite starosne strukture, a način sprovođenja biće detaljno preciziran - rekla je Majkićeva.
Prema rečima Tatjane Barbulov, koordinatorke Lokalnog tima, edukativni programi, će trajati 15 meseci. - Ono što je najvažnije jeste da smo ušli u projekat 'Sistematsko osnaživanje institucionalnog partnerstva u sprovođenju strategije za borbu protiv trgovine ljudima'. To znači da će biti povezane sve institucije koje mogu da prate i prepoznaju problem. Naša uloga u svemu tome biće da edukujemo, da pričamo o problemu i da ukažemo na koji način se prepoznaje ovakva pojava - izjavila je Barbulov. Lokalni tim se sastoji od predstavnika lokalne samouprave, Policijske uprave, Centra za socijalni rad, Predškolske ustanove, Osnovnog suda, Kancelarije za mlade i Crvenog krsta Kikinde.
Komentari 2
rdnk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar