SB: Poljoprivreda u Vojvodini najveća prednost
Povod za ovaj susret bio je izveštaj predstavnika ove svetske institucije, koji su zaduženi za sektor poljoprivrede, o dosadašnjoj podršci agraru u Srbiji i Vojvodini, kao i predlozi za buduće aktivnosti na planu saradnje sa pokrajinom u oblasti agrara i podizanja konkurentnosti poljoprivrede.
Bugarski je predstavnike Svetske banke upoznao sa programom podsticaja u oblasti poljoprivrede AP Vojvodine, na koji je pravo u poslednje dve godine ostvarilo preko 5.000 korisnika. On je naglasio da je osnovno pitanje kako unaprediti ruralni razvoj, kako bi se na selu pristojno živelo. Na osnovu analize stručnjaka u agrobiznisu Svetske banke, poljoprivrednici u Vojvodini imaju veliku podršku Pokrajinske vlade na planu investiranja u poljoprivrednu proizvodnju.
Prezentaciju je održao predstavnik Svetske banke zadužen za agrarnu politiku Gari Kristensen, koji je ovom prilikom rekao da je Srbija poznata po jakoj poljoprivrednoj i ekonomskoj zajednici i da u toj oblasti najviše prednjači Vojvodina, što pokazuju analizirani parametri. Prema njegovim rečima, izveštaj Svetske banke bi trebalo da pokaže uticaj i učinak poljoprivrednog sektora i kako unaprediti aktivnosti u okviru IPARD programa Evropske unije za poljopriredni i ruralni razvoj, a na osnovu nove Strategije za razvoj poljoprivrede i ruralni razvoj za period od 2014. do 2024. godine.
U izveštaju treba da se nađu ključne preporuke za poboljšanje uticaja poljoprivredne proizvodnje na ekonomiju, kao i prioritetne mere za finansijsku podršku i preporuke za podršku korisnicima među kojima su, pre svega, male i srednje farme.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar