Senta: Pogoni za proizvodnju slim cigareta
Pogon je otvorio premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji je rekao da je Vlada Srbije krenula u žestoku borbu protiv ilegalne trgovine duvanom i krijumčarenja rezanog duvana.
Rezultati u borbi protiv ilegalne trgovine duvanom vide jer je u budžetu u poslednja dva meseca zaredom prihod od akciza ne pada u odnosu na prošlu godinu, tvrdnje su premijera. On očekuje da će se u budžet Srbije ove godine sliti između 15 i 17 miliona evra od JTI, a iduće godine još toliko.
Cigarete Vinston, Glamour i LD super slim do sada su se uvozile u Srbiju, a zahvaljujući novoj investiciji te cigarete će se proizvoditi u Senti i za domaće tržište i za izvoz u Hrvatsku, Makedoniju, Crnu Goru, Albaniju i Bosnu i Hercegovinu. "Kao najveći proizvođač duvana u Srbiji, nastavljamo da ulažemo u proizvodnju i obradu duvana. Pored mašine za proizvodnju super slim cigareta, ove godine smo pustilu u rad i novu liniju za obradu duvanskih materijala i proširili skladišne kapacitete", rekao je direktor fabrike JTI u Senti Makoto Očiai.
Generalni direktor i potpredsednik kompanije JTI za zapadni Balkan Kris Vuds rekao je da JTI podržava mere Vlade Srbije koje preduzima u cilju suzbijanja nelegalne trgovine rezanim duvanom. Vuds je rekao da je od kupovine Duvanske industrije Senta, JTI uložio 169 miliona dolara i da je danas šesti najveći poreski obveznik u Srbiji.
JTI je u 2013. godini doprineo budžetu Srbije sa 13,6 milijardi dinara kroz akcize na duvanske proizvode i druge poreze, a očekuje se da će doprinos kompanije državnim prihodima u ovoj godini biti i viši. Kad je JTI 2006. godine počeo da posluje u Senti, fabrika je imala 77 zaposlenih. Od tad je fabrika modernizovala pogone, pokrenula proizvodnju cigareta i izvezla cigarete i duvan u vrednosti od 118,4 miliona dolara.
Izvoze se cigarete iz Srbije u Crnu Goru, BiH, Makedoniju, Hrvatsku i Albaniju, a duvan u EU. JTI je član Japan tobako grupe, jednog od vodećeg međunarodnog proizvođača duvanskih proizvoda u svetu i proizvodi svetski priznate brendove kao što su Camel, Winston i Mevius i posluje u više od 120 zemalja. Prihod kompanije u prošloj godini iznosio je 12,3 milijarde dolara.
Komentari 2
Mirjana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar