Radionice za izradu budžeta u lokalnim samoupravama

Drugi ciklus radionica za izradu programskog budžeta u lokalnim samoupravama u Vojvodini počinje ove nedelje.
Drugi ciklus radionica za izradu programskog budžeta u lokalnim samoupravama u Vojvodini počinje ove nedelje.

Pokrajinski sekretarijat za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu, u saradnji sa Srpskim menadžment centrom organizator je radionica.

Prva radionica održana je u Apatinu i Plandištu, zatim su usledile obuke u Pančevu i Novom Sadu. Tema radionica je izrada programskih budžeta za lokalne samouprave u Vojvodini, u devet lokalnih samouprava, kao deo programa za sve vojvođanske opštine sa ciljem podrške u usklađivanju strateških, operativnih i drugih planova sa programskim budžetom.

Učesnici radionica su predstavnici lokalnih samouprava koji će, ovom prilikom, biti upoznati sa tehničkim detaljima i značajem izrade programskih budžeta lokalnih samouprava, što je i zakonska obaveza koja mora da se primenjuje od januara sledeće godine. Radionice za svih 45 opština u Vojvodini imaju za cilj da pomognu zaposlenima u lokalnim samoupravama da uspešno ispune zakonsku obavezu da uvedu i počnu sa primenom programskih budžeta od 2015. godine, s obzirom na to da je Zakonom o budžetskom sistemu propisano da se uvođenje programskog budžeta primenjuje u celini od donošenja Zakona o budžetu Republike Srbije i odluka o budžetima lokalnih vlasti za 2015. godinu.

Nakon odslušanih predavanja, predstavnici lokalnih samouprava će sačiniti predloge programa i projekata koje planiraju da realizuju u periodu od 2015 - 2017. godine. Na osnovu sačinjenih predloga, biće predložena eventualna tehnička i metodološka unapređenja. Pošto sve opštine koriguju svoje predloge u skladu sa preporukama, organizovaće se finalni krug radionica na kojima će se otkloniti eventualne nedoumice, ali i sagledati predlozi drugih jedinica lokalnih samouprava, usaglasiti planovi i razmeniti iskustva svih učesnika u procesu.

Do sada su prvi deo obuke prošli predstavnici opština Sombor, Apatin, Kula, Odzaci, Vršac, Plandište, Alibunar, Bela Crkva, Opovo, Kovačica, Pančevo, Kovin, Temerin, Žabalj, Novi Sad, Titel i Sremski Karlovci. Naredne radionice, za preostale vojvođanske opštine, biće održane 20. novembra u Subotici za opštine Bačka Topola, Mali Iđoš, Bečej i Srbobran, kao i grad Suboticu.

Istog dana radionica će biti održana u Adi za opštine Kanjiža, Novi Kneževac, Senta, Čoka, Kikinda i Ada. Za opštine Bač, Bačka Palanka, Bački Petrovac, Vrbas i Beočin, radionica će biti održana 21. novembra u Novom Sadu, dok će radionicom u Zrenjaninu biti obuhvaćene opštine Novi Bečej, Nova Crnja, Žitište, Sečanj i grad Zrenjanin.

Istog dana, radionica će biti održana u Sremskoj Mitrovici za opštine Šid, Irig, Inđija, Ruma, Stara Pazova, Pećinci i grad Sremsku Mitrovicu.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

"Carska bašta" ipak ne ide u stečaj

Sud u Zrenjaninu doneo je rešenje kojim se utvrđuje da je Proveg Opovo povukao predlog za pokretanje stečajnog postupka nad firmom "Carska bašta" za veleprodaju voća i povrća i gajenje povrća.

Nove takse u Inđiji zabrinule ugostitelje

Povećanje naknade za korišćenje javnih površina koje se predviđa u proseku od 15%, izaziva nezadovoljstvo, posebno među malim ugostiteljima u centru grada jer se na njih odnosi povećanje od 33%.