Maglai: Nismo zapošljavali u Gradskoj upravi Subotice
Čak naprotiv, tvrdi da je broj radnika smanjen za jedanaest.
U dnevnom listu Blic pojavila se tabela po kojoj je Subotica na prvom mestu u Srbiji po broju zapošljavanja u Gradskoj upravi, odnosno da je u septembru 2012. godine u Gradskoj kući na neodređeno vreme radilo 224, a u avgustu 2014. godine čak 570 ljudi. Želeći da proverimo tu informaciju pre eventualnog prenošenja kontaktirali smo direktno prvog čoveka grada.
"Ti podaci uopšte nisu tačni i ne znam zbog čega autor teksta nije zatražio relevantne podatke iz Gradske uprave, koji su transparentni javnosti. Nije korektno da se neproverenim ciframa Subotica stavlja na crnu listu", kaže gradonačenik Jene Maglai.
U Gradskoj upravi je u septembru 2012. godine radilo 352, a u avgustu ove godine 341 lice, što jasno govori da je u pomenutom periodu broj zaposlenih smanjen za 11, kaže Maglai.
U Gradskoj upravi tvrde da nije tačan ni podatak da jedan ćata dolazi na 185 stanovnika. Po poslednjem popisu stanovništva na teritoriji grada Subotice živelo je 140.358 ljudi, što je znači da jedan opštinar dolazi na 411 stanovnika, tvrde u Gradskoj upravi. Na crnoj listi opštinskog zapošljavanja, među deset lokalnih samouprava, našao se i Mali Iđoš, gde je navodno u pomenutom period proj zaposlenih porastao sa 42 na 62.
"Ne znam uopšte kako je onaj ko je pravio tabelu došao do tog broja, kada mi po sistematizaciji ne možemo imati toliko zaposlenih. Pre dve godine bilo je 47, a sada imamo 37 stalno zaposlenih ljudi. Čak i sa imenovanim i postavljenim licima, broj onih koji rade u opštinskoj upravi daleko je manji od cifre koja se navodi u tabeli", objašnjava Marko Rovčanin, predsednik opštine Mali Iđoš.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar