Francuske investicije među najvećim u Vojvodini
Time je osigurano skoro 5000 radnih mesta, a pridružilo se 16 kompanija u pokrajini. Što se tiče investicija u prehrambenom sektoru, prisutno je pet francuskih kompanija, sa 57 miliona evra investicija i 844 radna mesta, a neke od njih su Bongrain, Grouppe Soufflet, Lactalis, ATM Pet Food i Sanders.
Prema rečima Bugarskog, poljoprivreda je izuzetno bitna za Vojvodinu i u oblasti agroindustrije je obezbeđeno dve milijarde evra stranih investicija, a time i 12 hiljada radnih mesta. On je dodao da je 40 odsto svega u Vojvodine danas povezano sa agrobiznisom i da se očekuju pozitivni izazovi i u daljem radu. Kako je napomenuo, očekuje se implementacija IPARD programa, za šta je priprema predviđena 2015, a početak 2016. godine.
"Pokrajinska vlada je usmerena i podržava izvozno orjentisane kompanije, bilo da je reč o stranim ili domaćim firmama, jer tu vidimo mogućnost napretka i verujemo da zaslužuju podršku", istakao je Bugarski. Na skupu se obratio i ekonomski savetnik Ambasade Francuske u Srbiji Pjer Granžuan (Pierre Grandjouan), koji je govorio o pozitivniom razvoju i rezultatima prisustva francuskih firmi u Vojvodini, navodeći kao najbolji primer upravo poljoprivredu, gde očekuje još bolje rezultate.
Na današnjoj konferenciji prisustvovali su predstavnici francuskih kompanija na teritoriji APV i Francusko- srpske privredne komore, te su imali priliku da se bolje upoznaju sa napretkom poslovnih aktivnosti i sa poteškoćama sa kojima se susreću.
Održana je i prezentacija projekata koji su finansirani od strane Evropske unije u okviru Instrumenta za predpristupnu pomoć (IPA) za 2015. godinu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar