Deca pokušavaju da kupe italijansko ostrvo

Kada je grupa školaraca u Italiji saznala da će jedno od italijanskih ostrva biti prodato stranom biznismenu, mališani su odlučili da stvar uzmu u svoje ruke, te su pokrenuli kampanju kako bi sami kupili ostrvo.
Ostrvo Budeli, koje je smešteno između Sardinije i Korzike, ponuđeno je na prodaju 2013. godine kada je njegov vlasnik bankrotirao. 
 
Majkl Harte, bankar sa Novog Zelanda, kupio ga je za tri miliona evra sa namerom da ga pretvori u prirodni rezervat, ali su lokalni političari uložili žalbu uz obrazloženje da bi ostrvo trebalo da se vrati pod kontrolu italijanske države.
 
Nakon što je pročitala priču u novinama, grupa dece je pokrenula kampanju kako bi ga pretvorila u "Isola dei Ragazzi" iliti "Ostrvo dece".
 
Oni su izračunali da će, ako svako italijansko dete donira svega 0,5 evra, imati dovoljno novca da kupe ostrvo.
 
Autor: Lonely planet
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Naučnici tvrde da su otkrili novu boju

Američki naučnici tvrde da su otkrili novu boju - plavo-zelenu koju su nazvali "olo", a koju niko ranije nije video, objavio je časopis Science Advances.

Tuvalu dobio prve bankomate

U državi Tuvalu su do sada sve transakcije, bilo lokalnog stanovništva ili posetilaca, obavljane samo u gotovini. Nedavno su dobili prve bankomate.

Pingvin srušio helikopter

Za rušenje helikoptera u južnoafričkoj provinciji Istočni Kejp 19. januara kriv je jedan pingvin, koji je slučajno pomerio kontrole letelice, saopštile su vlasti Južnoafričke Republike.