Kako podsećaju portali, a prenosi agencija Srna, sve to je korišćeno za ubistva ljudi koji su smetali određenim centrima moći.
Poznat je slučaj Aleksandra Litvinjenka, ruskog agenta koji je prebegao u London, a za kojeg se veruje da je stradao od šolje čaja popijene u baru. Navodno, u njoj je bio o radioaktivni polonijum 210.
Jedna cigara sa nervnim otrovom botoksom bila je namenjena nekadašnjem kubanskom lideru Fidelu Kastru, kao i šejk od čokolade "obogaćen" otrovnom tabletom. Bilo je i mnogo drugih pokušaja - mašta američkih agenata nije poznavala granice kada je reč o planovima za atentat na Kastra, napominje "Dojče vele".
Posebno je neobično ubistvo bugarskog disidenta Georgija Markova, koji je ubijen 1978. godine, i to kišobranom. Hodajući preko mosta Vaterlo u Londonu osetio je ubod u nogu. Tri dana kasnije bio je mrtav. Na vrhu kišobrana kojim je uboden nalazila se kuglica sa otrovom.
Krajem pedesetih godina prošlog veka agent KGB-a Bogdan Stašinski ubio je dvoje ukrajinskih nacionalista posebnim pištoljem tako što im je iz neposredne blizine poprskao lice otrovnim cijanidom.
Na aerodromu u Kuala Lumpuru nedavno je umro Kim Džong Nam, polubrat severnokorejskog predsednika Kim Džong Una. Dve žene su njegovo lice natrljale "VX-om", otrovom koji napada živce i opstruiše rad disajnog sistema.
Nekadašnji ruski agent Sergej Skripal pronađen je u nedelju, 4. marta, u Solsberiju, na jugu Velike Britanije, bez svesti. Veruje se da je bio u kontaktu sa nervnim gasom.
Za najveći broj ovih slučajeva nikada nije dokazano ko je naručilac ili izvršilac, jer su ubistva izvedena profesionalno i, uglavnom, bez svedoka.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Sedam
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar