Sud odlučio: Ne može u ličnoj karti da mu se smanje godine kako bi imao više uspeha kod žena

Sud u Holandiji odbacio je zahtev Emila Ratelbanda da mu se zvanično promeni datum rođenja kako bi imao više šansi na poslovnom planu i u ljubavi, u slučaju koji je privukao svetsku pažnju.
Ratelband (69), čije je zanimanje "učitelj pozitivizma", prošlog meseca je pokrenuo pravni postupak u gradu Arnemu da mu u dokumentima kao datum rođenja bude upisan 11. mart 1969, umesto 11. mart 1949. godine.
 
On je rekao da njegova zvanična starost ne održava njegovo mentalno stanje i da mu predstavlja teret i teškoću da nađe posao i ljubav. On je rekao da se on ne oseća kao da ima 69 godina, te da je njegov zahtev u skladu sa drugim oblicima lične transformacije koja je u zamahu širom sveta, kao što je pravo da se promeni ime ili pol, piše "Gardijan".
 
U pisanom obrazloženju, sud je danas obrazložio da holandsko pravo dodeljuje prava i obaveze koje proističu iz starosti osobe "kao što su pravo glasa i obaveza pohađanja škole".
 
"Ako bi se Ratelbandu odobrio ovaj zahtev, onda bi ta prava i obaveze postali besmisleni", navodi se u odluci suda.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marko

    04.12.2018 08:03
    Ja sam četrdesetogodišnjak zarobljen u telu osobe od 67 godina. Želim da ostvarim svoje pravo na pemziju i da se družim sa ostalim pemzionerima.
  • učiteljica realizma

    03.12.2018 20:09
    Kaćanka, bolje se preidentifikuj u multimilijarderku jer sa ovim našim penzijama......
  • Kaćanka

    03.12.2018 18:00
    hoću u penziju
    a zarobljena zena u muškom telu ili zarobljen muškarac u zenskom to može....licemeri...i ja sam pedesetpetogodišnjakinja zarobljena u telu tridesetopetgodišnjakinje!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti