Međutim, na sajtu
ThisWordDoesNotExist.com nalazi se jedan malo drugačiji rečnik - on sadrži nepostojeće reči koje je, zajedno sa njihovim "značenjem" generisao AI (Artificial intelligence/Veštačka inteligencija).
Suštinski, ovaj zanimljivi sajt predstavlja prezentaciju mogućnosti mašinskog učenja. Neke reči i njihova objašnjenja deluju sasvim logično, mogu se naći čak i na generisane reči (kovanice) koje zaista postoje, a bilo je naravno i reči koje u najmanju ruku zvuče čudno i neobično.
Tehnologiju je kreirao Tomas Dimson, bivši glavni inženjer u Instagram-u, koji je dizajnirao osnove algoritma za tu namenu. Prilikom razvoja koristio je AI framework GPT-2, koji predstavlja veoma poznatu tehnologiju u AI svetu i koristi se u mnogim jezičkim aplikacijama – od chat botova, pa do kreiranja AI zasnovanih tekstualnih igara.
Kao i svi "deep learning" programi, osnovni princip tehnologije je pretraga uzoraka u podacima koje pokušava da spoji i replikuje. Za tu namenu prati više od osam miliona web stranica. Algoritam zatim mapira kako se pojavljuju reči u rečenicama, njihove pozicije i te informacije upotrebljava za generisanje rečenica i novih, nepostojećih reči.
Tehnologija koja je ovde predstavljena nema neku korisnu primenu, ali pokazuje kako mašinsko učenje može da se iskoristi za kreativne poslove.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar