Radikal manje od pet sati u Skupštini za dve godine
Bahat odnos prema ukazanom poverenju i novcu građana pokazuje poslanik SRS Ognjen Mihajlović, koji je za gotovo dve godine, od septembra 2009. pa do pre tri dana, prisustvovao sednicama manje od pet sati. Blic je imao uvid u izveštaj o tome koliko su poslanici za poslednje dve godine proveli na zasedanjima. Najviše je onih koji nisu imali više od 500 sati.
Najjednostavnije rečeno, najmanje plate zaslužili su radikali. Nasuprot njima je ZES, čiji poslanici bukvalno jedini i imaju preko 1.000 sati provedenih u parlamentu. Jedini koji nije iz ove koalicije a upisao se među prvih deset jeste Momo Čolaković iz PUPS, koji je posle Milivojevića drugi po redu poslanik po revnosti - sa 1.209 sati i 56 minuta prisustva na sednicama.
Ali kada se među 250 narodnih izabranika pogledaju oni svima znani političari ili šefovi poslaničkih grupa, slika nije nimalo vesela: Čedomir Jovanović (LDP) 101 sat i 47 minuta, Dragan Marković Palma (JS) 102 sata i 13 minuta, Dragan Todorović (SRS) 109 sati 41 minut, Tomislav Nikolić (SNS) 123 sata i 14 minuta, Miloš Aligrudić (DSS) 142 sata i 26 minuta... Nije moguće direktno poređenje URS sa ostalim grupama jer je Mlađan Dinkić poslanik svega nekoliko meseci.
U izveštaju o učešću u diskusijama pogled pada na brojku 1. Čak 25 poslanika od 31. marta 2010. do 12. jula ove godine javilo se za reč - jednom. Apsolutna rekorderka je radikalka, ali i glumica Lidija Vukićević - jednom je progovorila, što je trajalo minut i 53 stotinke.
Komentari 4
TT
i dobro je što su radikali malo u skupštini. više volim da nisu tamo i da ih narod ne gleda.
platio bih im još toliko da nikada više u životu i ne uđu u nju
mile
nsss
Zemlja u kojoj je sve moguće!
Ljudi nisu problem, nego Sistem, treba menjati sistem!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar