Nesvakidašnja sudbina zadesila je Grozdu Tošić (76), kojoj je u požaru izgorela kuća kod Prnjavora, pa bez struje, vode i osnovnih potrepština živi u buretu 30 godina.
Više od sat vremena četvoročlana ekspedicija, u kojoj se našao i reporter "Novosti", sekla je drveće, šiblje da bi stigla do "doma" 76-godišnje starice Grozde Tošić. Ako se tako može nazvati bure u kome živi ova žena, bez struje, vode, toaleta i svega ostalog što priliči normalnom čoveku u 21. veku. I to već 30 godina.
Na čelu ekspedicije koja je krenula da obiđe ovu ženu koja živi u šumi iznad Gornjih Palačkovaca, od Prnjavora udaljenog petnaestak kilometara je poznati prnjavorski humanista Franjo Rover, predstavnik ovdašnje italijanske zajednice u Štivoru, i odbornik u lokalnom parlamentu. "Čim sam čuo za ovu tragičnu sudbinu, odlučio sam da se prvo u to uverimo, pa da Grozdi obezbedimo kontejner za stanovanje i koliko-toliko uslove dostojne čoveka", govori Rover.
Ekspedicija zatiče vižljastu staricu pred ulazom u bure, natrpano delovima odeće i stiropora i gomilom godinama sakupljenog smeća.
Kao da nije preterano ni iznenađena dolaskom ljudi, možda zbog toga što je čula glas svog rođaka Bore, kome jedino veruje. On priča kako je ova žena, nakon što je ostala sama posle smrti oca, majke i jedine sestre, pa i trošne kuće koju je pojeo plamen, postala stanar plastičnog bureta.
Kako su od usamljene Grozde svi digli ruke, a ona je postajala sve asocijalnija i sve više gubila poverenje u ljude. "E, ovo je moj dom! Ako ništa ne dobijem u selu, u ovoj flaši imam kukuruza u zrnu, koji lakše jedem sa vodom iz ove druge flaše", priča ona dosta razgovetno. "Prvo noge stavljam u bure, da mi ih u noći ne bi grizle životinje", objašnjava i uslove stanovanja.
Kako kaže plaši se da je ne odvedu u dom, a kontejneru se raduje, pišu "Novosti". Valjaće kad stigne zima. (Novosti)
Komentari 8
Rodjo
Gajo
Radenko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar