Ljubavna pisma Boba Dilana prodata za 670.000 dolara

Zbirka dirljivih, ljubavnih, a i pronicljivih pisama koje je mladi umetnik Bob Dilan pisao devojci iz srednje škole, prodata je na aukciji za gotovo 670.000 dolara.
Zbirku je kupila portugalska knjižara "Leljo" iz Porta, koja sebe naziva "najlepšom knjižarom na svetu", a planira da 42 rukom napisana pisma na 150 strana budu dostupna za Dilanove obožavaoce i naučnike.
Dilan, rodom iz američke savezne države Minesote, pisma je pisao Barbari En Hjuit  između 1957. i 1959. godine, dok je još bio Robert Alen Zimerman.
U nekim pismima Dilan piše da želi da promeni ime i da se nada da će prodati milione ploča. Decenijama kasnije, sada 81-godišnji Dilan, dobitnik Nobelove nagrade za književnost 2016, prodao je oko 125 miliona ploča.
 
Mladi muzičar u pismima izražava svoju naklonost prema devojci, poziva je u emisiju Badija Holija, šalje joj poeme i priča o tadašnjim srednjoškolskim temama, kao što su odeća, automobili i muzika.
 
Na aukciji je prodato i nekoliko drugih Dilanovih predmeta, među kojima je rukopis 24 pesme bez naslova, koje je umetnik napisao dok je bio na Univerzitetu u Minesoti. Te pesme su prodate za 24.000 dolara.
 
Dilan je kultna ličnost generacije 60-ih godina i jedan od najvećih kantautora 20. veka.
 
Umetnik je 2016. godine dobio Nobelovu nagradu za književnost jer je "stvorio, u okviru velike tradicije američke muzike, nove načine poetskog izražavanja".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti