Nekoliko desetina ljudi je tokom godina osumnjičeno za seriju ubistava, među kojima su bili članovi kraljevske porodice i premijeri.
U knjizi koja će biti objavljena u avgustu, Sara Baks Horton, potomak policajca koji je bio u središtu istrage, označila je Hajama Hajamsa kao ubicu, na osnovu opisa očevidaca.
Ona je danas britanskim medijima rekla da je to prvi put da je Hajams označen kao ozloglašeni ubica. Hajams je bio proizvođač cigara, bolovao je od epilepsije, bio je alkoholičar koji je nekoliko puta boravio u psihijatrijskim ustanovama.
Povređen je u nesreći koja je pogoršala njegovo stanje i sprečila ga da radi. Autorka knjige je navela da je redovno silovao svoju suprugu, misleći da ga vara, a uhapšen je pošto je suprugu i svoju majku napao sekirom.
Očevici su tada opisali čoveka u tridesetim godinama, sa ukočenom rukom i savijenim kolenima.
Sara Baks Horton je pronašla medicinske podatke Hajamsa koji ukazuju da je on 1888. sa 35 godina zadobio povredu koja ga je sprečila da "savije ili ispruži" levu ruku, da je imao problema sa kolenima i patio od teškog oblika epilepsije, sa čestim napadima.
Najmanje šest žena ubijeno je u okrugu Vajtčepel između avgusta i novembra 1888.
Medicinski podaci ukazuju da se promena njegovog fizičkog izgleda i pogoršanje mentalnog stanja poklapa sa periodom ubistava. Ubistva su posle novembra 1888. godine prestala kada je Hajams, pronađen na ulici kao lutalica, odveden u psihijatrijsku ustanovu.
Misterija koja okružuje identitet i motive tog ubice čiji identitet nije nikada otkriven, zaintrigirala je mnogobrojne istraživače i inspirisala brojne autore da napišu knjige o njemu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
H
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar