Nova potraga za čuvenim čudovištem "Nesi" planirana je za vikend 26. i 27. avgusta i nazvana je najvećom te vrste od 1972. godine kada je Biro za istraživanje Loh Nesa tražio u tom jezeru znake postojanja džinovske mitske životinje.
Kako je naveo Centar, savremena tehnologija kao što su dronovi koji prave termalne slike, "tragaće u vodama na način koji nije primenjen nikada pre".
Loh Nes centar je u starom hotelu "Dramnadrohit" gde je 1933. godine upravnica Aldi Makej prijavila da je videla "vodeno čudovište" u jezeru najvećem i jednom od najdubljih u Velikoj Britaniji.
Ta priča je pokrenula svetsku fascinaciju čudovištem i traganje za njim, bila je inspiracija za prevare i stotine izveštaja očevidaca. Brojne teorije ili objašnjenja nuđena su tokom godina, uključujući da je životinja možda bila nekako preživeli preistorijski vodeni reptil "Plesiosaurus", ogromna jegulja ili čak cirkuski slon koji pliva.
Loh Nes centar je saopštio da će njegov tim rasporediti dronove opremljene kamerama koje mogu da iz vazduha prave termičke slike vode. Hidrofon će se takođe koristiti da detektuje akustične signale pod vodom.
Od dobrovoljaca će se tražiti da paze na bilo kakva pomeranja vode, uz vođstvo stručnjaka koji će ukazivati na šta treba obratiti pažnju i kako beležiti to što je nađeno.
"Nada nam je da ćemo inspirisati novu generaciju entuzijasta za Loh Nes. Ako se pridružite opsežnoj površinskoj potrazi, imaćete pravu šansu da lično doprinesete ovoj fascinantnoj misteriji koja je opčinila toliko ljudi širom sveta", rekao je Alan Makena iz grupe Istraživanje Loh nesa, dobrovoljnog tima istraživača koji će učestvovati u predstojećoj potrazi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Ugoleas
Bravo
Драган
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar