Razlog tome je što slovenački bolnički sistem ne poznaje vremensko ograničenje i zbog toga se ne može porediti s drugim državama u Evropi. Takav sistem u Evropi poznaje samo Bugarska, piše 24ur.
"Stanje je poslednjih godina zabrinjavajuće", upozorava Ana Vodičar, upravnica sektora za odlučivanje o pravima i medicinskim proizvodima u Zavodu za zdravstveno osiguranje.
Prošle godine na bolovanju je bilo rekordnih 56.128 zaposlenih, što je 84,8 odsto više nego 2014. godine.
Tako slovenački rekorder ne radi 12 godina jer je na bolovanju.
"Naše zakonodavstvo, jedino još Bugarska ima takav propis, ne poznaje vremensko ograničenje bolovanja. U stranim sistemima privremena nesposobnost za rad u pravilu traje jednu, možda i tri godine. Onda sledi, ako je neko još uvek nesposoban za rad, trajniji oblik nesposobnosti ili privremene nesposobnosti. U Sloveniji to nemamo. Ako je neko nesposoban za rad i ostane na listi bolovanja, to mu ne može prestati samo zato što je bio na listi već nekoliko godina", objašnjava Vodičar.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Saša
B
Svi zgubidani sa pivom ispred radnje imaju novog idola.
Zovem se Stevo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar