Mali grad Morison u Koloradu i dalje opravdava reputaciju "grada radara".
U periodu od samo dve nedelje su dve nove kamere zabeležile 10.287 kršenja ograničenja brzine.
Novi radari su postavljeni u martu, ali je policija u periodu od 60 dana izdavala samo upozorenja. No, taj period je istekao u maju. Jedna kamera je fiksirana na raskrsnici, dok se druga nalazi na prikolici kako bi policija po potrebni mogla da strateški menja njenu lokaciju.
Kamere su za samo dve nedelje, odnosno od 8. do 22. maja, zabeležile čak 10.287 prekršaja, a vozači su vozili najmanje 16 km/h više u odnosu na ograničenje brzine koje iznosi 40 km/h.
Šef policije Bil Vineli je dodao da su policajci lično izdali 135 kazni tokom aprila što je praktično ništa u odnosu na 1.421 prekršaj koji je zabeležila kamera u samo jednom danu u maju.
Zahvaljujući ovim kaznama, u budžetu grada će završiti gotovo 400.000 dolara. Ipak, Vineli je istakao da kamere nisu tu da prikupljaju novac, nego da su postavljene strateški u cilju povećanja sigurnosti na putevima.
Iako grad ima samo 396 stanovnika, on privlači mnogo posetilaca.
Gotovo polovina budžeta grada Morisona je 2021. godine "osigurano" zahvaljujući kaznama za saobraćajne prekršaje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Ključno je da će se novac sliti u budzet lokalne ssmouprave i poboljsati razvoj a ne kao kod nas sve u budzet RS pa da se svi sele u grad jer nema posla
Jedino rešenje za bahate u saobraćaju i podmitljive policajce jeste upravo elektronski nadzor saobraćaja. Mašini ne možeš dati 20 evra uz saobraćajnu nego šalje kaznu, ne pita...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Indijski student Višvaa Rajakumar (20) pobedio je na Svetskom prvenstvu u igri pamćenja tačnim ponavljanjem nizova karata, brojeva, imena, slika i reči.
Jedno selo u filipinskoj prestonici ponudilo je stanovnicima jedan filipinski pezos (dva centa) za svakih pet komaraca ili larvi koje ulove - živih ili mrtvih.
Naučnici sa Istanbulskog univerziteta otkrili su novu bakterijsku vrstu pod nazivom "Facivitalis Istanbulensis" u uzorcima avionskog goriva, prenosi Anadolija.
Drevne egipatske mumije su uglavnom mirisale "drvenasto", "začinjeno" i "slatko", prema istraživanju objavljenom u "Journal of the American Chemical Society".
Danska inicijativna grupa Denmarkification predložila je da kraljevina kupi saveznu državu Kaliforniju kao odgovor na težnju predsednika Donalda Trampa da pripoji Grenland SAD.
Tokom pripremnih radova za ozelenjavanje Trga Pjer Ronodel u Bordou, u arheološkim iskopavanjima koja je pokrenuo taj francuski grad, otkriveno je devet sarkofaga koji datiraju od 5. do 8. veka.
Poljoprivrednik Ahmet Karabela (78) iz okruga Suluova u Amasiji, u Turskoj, iskopao je sam sebi grobno mesto za života kako nikoga ne bi opterećivao kada bude umro, a noću u njemu spava.
Violina koju je 1714. godine napravio legendarni Antonio Stradivari - otac "stradivarijusovih" violina - prodata je danas na aukciji u Njujorku za 11,3 miliona dolara.
Kineski graditelji postigli su značajan podvig pošto su prvi u svetu asfaltirali deonicu puta bez ijednog radnika angažovanog na tom poslu, već samo uz pomoć mašina-dronova.
Kada su vlasti odlučile da na području gde se nalazi njegova kuća u kineskom gradu Huludao izgrade nov auto-put, Kinezu Huangu Pingu su ponudili nešto više od 200.000 evra da se odseli.
Pravougaonu građevinu otkrili su istraživači Austrijske akademije nauka u Svinjaričkoj Čuki i smatra se da to otkriće baca novo svetlo na period rane poljoprivrede ali i period neolita.
Japanac star 34 godine u nedelju je stigao u Kejptaun, gde je završio više od 6.000 kilometara dugo putovanje rikšom od Kenije do Južnoafričke Republike.
Komentari 4
Sale
SSS
Vidoviti Limanac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar