24 sata Le Mana: Pobednik na rolerima prešao 589km za 24 sata

Na trci 24 sata Le Mana na rolerima francuski takmičari slavili su u svim vodećim kategorijama.
Pobednik u solo kategoriji (koji kao i svi ostali takmičari nije predstavljen punim imenom već samo nadimkom Roko) prevezao je za 24 sata punih 142 kruga (dužine 4.150 metara), odnosno ukupno 589 kilometara.

U ženskoj konkurenciji pobedila je "Kiki Kakao iz Kolumbije" koja je takmičarski dan završila sa takođe respektabilnih 123 kruga (510 kilometara).
Malo razočarenje u glavnim štafetnim trkama bio je neočekivani izostanak vodećih profesionalnih timova, koji se, iako najavljeni, ove godine nisu pojavili na najznačajnijoj trci izdržljivosti.

Njihovo odsustvo iskoristili su amaterski timovi, koji su, u festivalskoj atmosferi, osvojili simbolične nagrade i popili pobednički šampanjac.
Sve učesnike je iznenadilo neočekivano prijatno vreme za taj deo Francuske krajem juna.

Kiša je pala samo jednom uoči starta trke, a vrućina tokom dana nije bila nepodnošljiva kao prethodnih godina.

Naredna trka 24 sata na rolerima zakazana je za prvi vikend jula 2025. godine.