U poslednjem snimku Džekson je pokazao kako se tamo putuje na posao.
"Zašto je putovanje na posao u gradu Čongkingu toliko teško? Prvo se moram spustiti s 18. sprata zgrade bez lifta. Srećom, prizemlje je na 12. spratu. Zatim ulazim u podzemnu železnicu koja izgleda kao rolerkoster. Voz bukvalno prolazi kroz stambenu zgradu, zašto da ne", opisao je Džekson.
Potom je rekao da mu je putovanje dosta stresno pa pokazao kako funkcionišu autobusi. Ali nije se oduševio.
"I tako, bus me nekako odveo 20 spratova u nebo", zaključio je on.
Brojnim Džeksonovim pratiocima je ovakvo putovanje vozom i autobusom bilo jako čudno, ali s druge strane jako zanimljivo. Na pitanje kolika je prosečna mesečna stanarina u tom kineskom gradu, Džekson je rekao 200-500 dolara mesečno.
"Ovako zamišljam pakao", samo je jedan od komentara ispod videa.
Naime, u tom velikom kineskom gradu na reci Jangce postoje zgrade kroz koje svaki dan prolaze vozovi, a u nekima se čak nalazi i stanica. U kineskom Mountain City-ju, kako ga često zovu zbog velikog broja nebodera, živi više od 32 miliona ljudi, pa je svaki centimetar prostora dragocen.
Zato su arhitekte smislile kako uštedeti na prostoru, a ujedno izgraditi i železničku prugu bez koje grad ne bi mogao da funkcioniše.
U gradu Čangkingu gradska železnica, odnosno metro, prolazi kroz "rupu" u neboderu od 19 spratova. Spomenuta zgrada i pripadajuća stanica zbog toga su ubrzo postali turistička atrakcija. Ova stanica metroa zove se Liziba i zauzima prostor od šestog do osmog sprata.
Verovatno se mnogi pitaju ne smeta li stanovnicima buka vozova koji prolaze. Stanica i sama pruga građene su na poseban način, s ciljem redukovanja buke. Voz navodno nije glasniji od veš mašine.
Komentari 9
Lalo
sb
https://dynamic-media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-o/14/66/a1/87/getlstd-property-photo.jpg?w=900&h=-1&s=1
Ćerka živi u toj zgradi, kaže da se voz uopšte ne čuje. Doduše ona je na 10. spratu. Veća je buka od saobraćaja na ulici.
Venja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar