Mislite da ste fizički spremni poput pripadnika njujorške policije (NYPD)? Pre nego što dobijete značku, moraćete da pobedite vreme.
Foto: Pixabay
Kandidati koji žele da postanu deo najveće gradske policijske jedinice u SAD-u moraju proći "Job Standard Test", odnosno iscrpljujuću stazu s preprekama koja testira brzinu, snagu i izdržljivost pod pritiskom.
Za ulazak u šestomesečnu obuku na Policijskoj akademiji u Flašingu regruti moraju obaviti šest zahtevnih zadataka u manje od 4 minuta i 28 sekundi, dok nose prsluk opterećen sa 6,4 kilograma.
Ako padnete na jednoj od prepreka, ispadate.
Vreme počinje penjanjem. Iz klečećeg položaja, kandidati moraju da istrče 15 metara i preskoče žičanu ogradu visoku 1,8 metara u dvorani Policijske akademije. Imaju tri pokušaja da savladaju ovu prepreku.
Bez odmora, sledi deo sa šest stepenica, gde kandidati moraju obaviti tri penjanja i spuštanja, što je ekvivalentno penjanju na četvorospratnicu.
Sledeći izazov je scenario fizičkog sukoba, gde kandidati koriste spravu za simulaciju borbe sa osumnjičenim.
Zatim dolazi trčanje između čunjeva na stazi dugoj 183 metra, nakon čega kandidati moraju povući lutku tešku 80 kilograma na udaljenost od 10,7 metara kako bi simulirali spasavanje žrtve.
Poslednja prepreka je povlačenje okidača. Kandidati moraju koristiti repliku pištolja, držeći je stabilno unutar cilja prečnika 23 cm, i povući okidač 16 puta dominantnom rukom i 15 puta drugom rukom.
Kada povuku okidač 31. put, vreme prestaje. Ako završe unutar zadatog vremena, prolaze dalje. Ako ne, test moraju ponovo polagati nakon 90 dana.
Ako vam ovo zvuči zahtevno, znajte da je test nekada bio još teži. NYPD je poslednjih godina znatno smanjio zahteve za fizičku spremu, odgovarajući na rekordni talas odlazaka u penziju i smanjenje broja kandidata.
Godine 2021. povećali su prvobitno ograničenje od tri minuta i 28 sekundi za gotovo minut kako bi dali više šansi kandidatima. Godinu dana kasnije zamenili su veštački zid visine 1,8 metara žičanom ogradom po kojoj je lakše penjati se, nakon što je viralni video prikazao kandidate kako neuspešno pokušavaju da savladaju tu prepreku.
Godine 2023. ukinuli su test trčanja na 2,4 kilometra, koji se prethodno morao završiti za 14 minuta i 21 sekundu kako bi kandidati diplomirali. Šefica obuke Huanita Holms branila je odluku o eliminaciji trčanja, navodeći kako nije bitno za policijski posao i da je sprečavalo inače kvalifikovane kandidate da nastave dalje.
"Nijedan policajac na terenu ne trči 2,4 kilometra. Svaki dan u dvorani već trčite toliko tokom treninga", kaže ona.
Međutim, odluka je izazvala kritike unutar redova policije. Jedan iskusni policajac iz Bruklina nazvao ju je "sramotnom" i istakao da je većina regruta u ranim dvadesetim.
Judžin O'Donel, profesor kaznenog prava i bivši policajac NYPD-a, upozorio je da bi promene mogle ugroziti javnu sigurnost.
"Ovo nije podstaknuto istraživanjima, već očajničkom potrebom za kandidatima", rekao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Pa ja sam u Srednjoj školi unutrašnjih poslova morao da istrčim Kuperov test, gde je za 12 minuta bilo potrebno da se pretrči minimalno 2600 metara. Ovaj test za njujorške policajce je smešan, niko od njih ne bi prešao naš poligon.
Vi što tvrdite da je to lagano, probajte, pa javite kako je prošlo u zadatom vremenu.
Najčešće onaj ko u životu nije potrčao, ili preskočio ogradu misli da je to lako jer gleda filmove. Lako je sve pojedinačno, ali probajte za zadato vreme da to uradite sve zajedno.
Naročito ovaj od 50 godina. :)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ako ste odlučili da posetite zemlju koju još niste istražili, a na putovanje idete automobilom, bilo bi dobro da znate barem njihova saobraćajna pravila.
Etsenumhe Ahmad je 18-godišnji Nigerijac koji je ostavio tiktokere bez teksta nakon što je napravio potpuno funkcionalni Lamborghini koristeći ništa drugo osim - kartona.
Nacionalni arhiv Škotske utvrdio je da je akademik i profesor istorije Dejvid Makmilan, koji je umro 1987, tokom 30 godina iz tog arhiva ukrao više od 3.000 istorijskih dokumenata i pisama.
Istraživači sa Univerziteta u Kembridžu su otkrili novi deo ljudske evolucije, pokazavši da preci čoveka potiču od susreta dve sada nestale vrste pre oko 300.000 godina.
Svi stanovnici Roterdama moći će besplatno da se učlane u biblioteku od 1. maja, nakon čega će moći da posude šest knjiga godišnje iz jedne od 23 biblioteke, saopštile su gradske vlasti.
Nova studija istraživača sa Univerziteta Alto u Finskoj sugeriše da su vlade, međunarodne organizacije i istraživači možda znatno potcenili broj ljudi koji trenutno žive na planeti Zemlji.
Italijanske dnevne novine "Il Foglio" objavile su danas prvo izdanje sa sadržajem generisanim pomoću veštačke inteligencije što je eksperiment koji će trajati mesec dana.
Kompanija Majkrosoft i "Fabrika Svetog Petra", udruženje zaduženo za očuvanje Bazilike Svetog Petra, danas su predstavili zajednički projekat u vidu video-igre "Petar je ovde: AI za kulturno nasleđe".
Jedan novčić Beatriks Poter od 50 penija prodaje se za 50.000 puta veću vrednost od očekivane zbog male greške koju je primetio vlasnik, preneo je Indipendent.
Fragmenti fosilizovanih kostiju pronađeni u jednoj pećini u Španiji pripadaju najstarijem poznatom ljudskom licu u zapadnoj Evropi, saopštili su španski istraživači.
Građanski zakonik koji je pripadao Napoleonu Bonaparti, koji je insistirao da Francuskoj obezbedi set zakona koji standardizuju životna pravila, prodat je za 395.000 evra na aukciji u Parizu.
Ukradeno flamansko remek-delo Pitera Brojgela Mlađeg otkriveno je u jednom muzeju u Holandiji, zahvaljujući naporima umetničkog detektiva Artura Branda i holandskog magazina za antikvitete Vind.
Komentari 7
Boško Simić
Pitomac Sšup
The Lalosh
Najčešće onaj ko u životu nije potrčao, ili preskočio ogradu misli da je to lako jer gleda filmove. Lako je sve pojedinačno, ali probajte za zadato vreme da to uradite sve zajedno.
Naročito ovaj od 50 godina. :)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar