Šta svi treba da znaju o računarima?
U nastavku teksta opisane su stvari koje svako može (i treba) da nauči kako bi njegov računar i dalje bio brz, siguran i jednostavan za korišćenje.
Postavite jednostavan "backup" sistem
Pouzdan "backup" podataka na računarima je neophodan ali to je uvek jedna od onih stvari koje ćete srediti "jednog dana".
Postavljanje "backupa" traje samo nekoliko minuta. Ako "backupujete" podatke na spoljni hard disk, možete koristiti jednostavne alate koje imate na svom računaru kao što su Windows Backup ili Apple's Time Machine.
Zaštitite se od virusa
Korisnici Windowsa odavno znaju kakve im probleme mogu zadati virusi i drugi zlonamerni softveri na internetu. Ipak, dobra vest je ta da je ove štetočine prilično lako izbeći.
Za početak se preporučuje da se nauči razlika između virusa, trojanaca i druge vrste napada, kao i nešto o mitovima koje ih okružuju. Zatim, instalirajte neki dobar antivirusni program kako bi se zaštitili.
Omogućite baterijama da duže traju
Za vek vaše baterije bolje je da baterija prilikom punjenja bude ispražnjena 50% jer će tako duže trajati. Bateriju u potpunosti možete isprazniti jednom mesečno. I na kraju, držite baterije na hladnom mestu jer vrućina nije opasna samo za vaš procesor, već i za vaše baterije.
Pristupite kućnom računaru sa bilo kog mesta
Jeste li ikada izašli napolje sa prenosnim računarom i shvatili da ste nešto važno ostavili na računaru kod kuće? Uz jednostavnu aplikaciju možete se prijaviti na kućni računar sa drugog računara.
Windows korisnicima na raspolaganju je mnoštvo opcija, a jedna od boljih je Remote Desktop Connection, aplikacija koja je ugrađena u Windowse.Hamachi je takođe jednostavan program uz pomoć kojega ćete začas kreirati virtualnu privatnu mrežu (VPN).
Komentari 6
Jogi Letač
Linus Torvalds
Pristupite kućnom računaru sa
koristite Logmein.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar