Najčudniji razlozi za kašnjenje na posao
Kada nismo napisali domaći zadatak opravdavali smo svoju lenjost raznim izgovorima, ali kako rastemo tako opravdanja postaju domišljatija... ili ipak ne.
Ako ste imalo poput većine ljudi onda imate ogromnih problema prilikom buđenja za školu, predavanja na fakultetu ili odlaska na posao. Razumljivo, svi bi se još malo valjali po toplom, mekanom krevetu što može završiti time da ponovno zapete.
No, onda vas 50-ta zvonjava alarma trgne iz sna, brzo ustajete, nabacite odeću na sebe i žurno jurite prema jutarnjoj gužvi. Rezultat je očekivan, kasnite na posao, u školu ili na fakultet.
Blagi poslodavci će vam progledati kroz prste, naravno ako vam to nije navika, a strogi šefovi tražiće objašnjenje zašto niste došli na vreme na svoje radno mesto.
Zahvaljujući tome što je ovakav scenario toliko uobičajen u svetu imamo pregršt inovativnih, smešnih i, najblaže rečeno, neobičnih pokušaja izmotavanja za kašnjenje na posao.
Jedna radnica je kasnila na posao jer je mislila da je osvojila loto - nije bila te sreće.
Jednog radnika je omela NBC-ova jutarnja emisija.
Cimer mi je, u napadu besa, prerezao žicu punjača pa mi se mobilni nije napunio i zbog toga alarm nije zvonio.
Lisica mi je ukrala ključeve od automobila.
Jedan radnik je svoje kašnjenje opravdao tako što je šefu objasnio da on ustvari ne kasni na posao jer nema nikakvu nameru da počne da radi pre 9 sati - radno vreme mu počinje u 8 sati.
Kasnim jer sam imao razgovor za posao.
Razgovarao sam sa guvernerom - ispostavilo se da je to istina.
Uz ove neuobičajene izgovore, zaposleni još krive saobraćajne gužve, manjak sna, loše vreme, vožnju dece u vrtiće, kućne ljubimce, supružnike, televiziju i surfanje internetom.
Komentari 2
skep
dj
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar