"Oživela" posle tri dana u mrtvačnici
Ljudmila Steblickaja (61) oživela je svega nekoliko minuta pre nego što su doktori počeli autopsiju njenog tela.
Ona je naime provela tri dana ležeći u ledenoj mrtvačnici dok je njena porodica žalila za izgubljenim članom.
Prvog puta, lekari su uspeli da je ožive posle srčanog udara, prošle godine u novembru kada je zbog opšteg lošeg zdravstvenog stanja ležala u bolnici u Tomsku.
Međutim, ovog puta, porodica je u petak saznala da je njihova baka umrla, pripremila sahranu i saopštila tužnu vest svim prijateljima i familiji.
Na cveće, sanduk i procesiju potrošili su 1.500 evra i otišli dva dana kasnije da preuzmu njeno telo. Međutim, tamo su otkrili da je Ljudmila oživela.
Ljudmila se ne seća ničega od trenutka “smrti” i objašnjava da joj se od hladnoće posle tri dana provedena u mrtvačnici počela ljuštiti koža.
Lekar Maksim Zajukov iz Regionalne klinike u Tomsku kaže: “Ne mogu da objasnim kako je došlo do ovakve greške. Uvek se bez greške sprovode provere pre nego što se utvrdi da je osoba mrtva. Sve se to odvija pre nego što se pozove porodica i saopšti im se da je njihov srodnik preminuo”.
Steblickaja nije jedina koja je dobila drugu šansu za život.
Ranije ove godine, pogrebna povorka se oraspoložila nakon što se “preminuli” probudio. Hafez al Nubi, 28-godišnji konobar proglašen je mrtvim nakon što je pretrpeo srčani udar. Njegovo telo uveliko je pripremano za sahranu, kada je drugi lekar otišao da potpiše uverenje o smrti i otkrio da je čovek živ.
U aprilu ove godine 95-godišnja Kineskinja izašla je iz sopstvenog kovčega šest dana nakon što je proglašena mrtvom.
Po kineskoj tradiciji, naime, kovčeg se drži nekoliko dana u kuću, kako bi svi prijatelji i rodbina odali počast preminulom. Međutim, dan pre sahrane, komšije su pronašle prazan sanduk, a Li Ksijufeng za šporetom u kuhinji.
Komentari 4
Petra
Ana Popovic
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar