Rešena misterija Džeka Trboseka (još jednom)
Raniji pokušaji da se identifikuje čovek koji je navodno terorisao London u 19. veku imenovali su umetnike kao što je Vinsent Van Gog, autora knjige "Alisa u zemlji čuda" Luiss Kerola pa čak i rođake kraljice Viktorije kao počinioce.
Međutim, penzionisani detektiv Trevor Meriot veruje da je, nakon 11 godina istraživanja, krivac za ubistva nemački mornar Karl Figenbaum.
Mariot je za britanski sajt Express izjavio da je do ovog zaključka došao kroz analizu dokumenata i visokotehnoloških forenzičkih eksperimenata. On takođe tvrdi da su Holivud i brojni mitovi "iskrivili" brojne činjenice slučaja tokom godina.
Ono što je istina je da je pet žena – Meri En Nikols, Eni Čepmen, Elizabet Strajd, Ketrin Edous i Meri Džejn Keli, izbodeno u delu Londona pod nazivom Vajtčepel između 31. avgusta 1888. godine i 9. novembra 1888. godine.
Neka svedočenja tvrde da su žene potom raskomadane, a najveći deo iskaza tvrdio je da su žrtve bile prostitutke i da ih je sve ubio isti čovek.
Istraga koju je sproveo Meriot sa ciljem da sazna istinu nije bila nimalo laka. On je čak pred sud izveo Skotland Jard 2011. godine kako bi naterao agenciju da mu preda hiljade dokumenata koji su se ticala slučaja. On je do tog trenutka već polako počinjao da stiže do Feigenbauma, mornara čiji brodovi su često bili usidreni blizu kraja u kom su se ubistva dešavala.
Najvažniji podatak jeste činjenica da je Feigenbaumov advokat, Vilijam Lauton, jednom prilikom izjavio reporterima da veruje da je njegov klijent priznao zločine tvrdeći da ga je bolest naterala da ubije i unakazi te žene. On je zaista u jednom trenutku osuđen i pogubljen zbog nepovezanog ubistva u Njujorku 1894. godine.
Međutim, kritičari ističu da Meriotova teorija nije baš najčvršća i ističu da on deli problem sa drugim istraživačima Džeka Trboseka – nedostatak konkretnih dokaza.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar