FOTO: Čudesna priroda
Priroda ponekad izgleda kao mešavina stvarnosti i fikcije. U prilog tome govore fotografije prirodnih fenomena, nastale bez upotrebe fotošopa.
1. Slane zaravni u Boliviji
Kada se jezero Salar de Ujuni isušilo, za sobom je ostavilo slanu zaravan. Tokom kišne sezone, ovde napada nekoliko centimetara kiše i formira se površina nalik na ogledalo.
2. Čokoladna brda na Filipinima
Krečnjačka brda na Filipinima prekrivena su travom koja za vreme suše poprima smeđu boju. Odatle potiče naziv ovih formacija kojih ima preko hiljadu.
3. Ostrvo Sokotra
Zbog svog biodiverziteta, ostrvo Sokotra naziva se drugim Galapagosom. Nalazi se u blizini kopna Jemena i dom je ovog neobičnog "drveta zmajeve krvi".
4. Gejzir u pustinji Blek rok
Ovaj gejzir u SAD je nastao od naslaga kalcijum karbonata koje su se godinama taložile, nakon što je jedna kompanija za geotermalna istraživanja ovde izvršila bušenje 1964. godine.
5. Oaza Huakačina
Ovo seoce u Peruu dom je za svega 96 meštana. U sredini je prirodno jezero kome su ljudi na početku 20. veka pridavali lekovita svojstva.
6. Oblaci u obliku sočiva
Ovo nije NLO već skup zaista neobičnih oblaka. Oni nastaju na sličan način kao kada bacite kamenčić u mirno jezero.
7. Kanestajnen stena u Norveškoj
U blizini norveškog grada Maloja nalazi se zanimljiva stena koju su oblikovali talasi i vetar. Za to im je bilo potrebno hiljade godina.
8. Kanjon Antilopa
Jedan od najčešće fotografisanih kanjona na svetu je kanjon Antilopa. Nalazi se u Arizoni i ima karakteristične uvijene peščane zidove.
9. Mineralni izvor Pamukale
Pamukale je kompleks mineralnih izvora u jugozapadnoj Turskoj. Sastoji se od toplih izvora koji imaju neobičan oblik plitkih terasastih bazena, nastalih prelivanjem mineralnih voda i taloženjem minerala.
10. Đavolja kada na Novom Zelandu
Đavolja kada, jezerce neobičnog imena, nastalo je u zoni aktivnih vulkana. Zelenu boju je dobilo od prirodnih minerala.
Komentari 2
Steva-NS
Lemi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar