Sasvim druga priča: Novom Sadu pod hitno potrebna Gradska bolnica
Kako navode iz "Sasvim druge priče", nakon perioda velikog zagađenja vazduha koje je uzrokovalo mnoge zdravstvene probleme, a potom i pandemije izazvane virusom Covid 19, "valjda je svima postalo jasno da oni koji upravljaju gradom moraju da obezbede sredstva da napokon sagradimo i opremimo Gradsku bolnicu".
"Nadamo se da smo konačno postali svesni kakvi sve izazovi mogu da se pojave pred nama i da je pre mnogo drugih investicija i uređenja bitno da Novi Sad dobije savremenu Gradsku bolnicu. Zato, Grupa građana "Sasvim druga priča - Novosađani" poziva sve sugrađane da 21. juna na biralištima zaokruže broj 4, jer ćemo biti garant beskompromisne i argumentovane borbe da već tokom narednog mandata ideja izgradnje Gradske bolnice doživi svoj epilog. Dugo smo slušali priče političara koji su odlučivali o tome da li Novi Sad treba da ima bolnicu ili ne, od kampanje do kampanje, od izbora do izbora. Došlo je vreme da mi poreski obveznici i građani koji se ne bave politikom i populističkim obećanjima odlučujemo gde i kako se troši naš novac preliven u gradsku kasu", navodi se u saopštenju.
Podsećaju i da su se usvajanjem Plana mreže zdravstvenih ustanova u Vojvodini, stekli svi uslovi da već u narednom planiranju budžeta Novi Sad predvidi da njegovi žitelji izbegnu duge liste čekanja i ostvare pravo na lečenje kakvo dolikuje građanima koji žive u srcu Evrope u 21. veku.
"Nema više nikakvih opravdanja da se sa izgradnjom Gradske bolnice ne počne već od narednog budžeta, od naredne godine".
Izbori na svim nivoima zakazani su za 21. april, a Grupa građana "Sasvim druga priča - Novosađani" nastupiće pod rednim brojem 4. na lokalnim izborima za Novi Sad.
Komentari 15
Dr Beograd
Liman II
Detelinarac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar