Malešićev advokat: Tražio je da ide na poligraf, optužbe fabrikovane
Advokat načelnika novosadske policije Slobodana Malešića, Veljko Delibašić, kaže da je njegov klijent tražio da ide na poligraf.
Foto: 021.rs
Malešiću je određen pritvor od 30 dana, a tereti se za trgovinu uticajem i zloupotrebu službenog položaja. Osim Malešića, uhapšene su još tri osobe.
Malešićev branilac kaže da je na saslušanju negirao krivično koje mu se stavlja na teret. Prema rečima Delibašića, ne postoji osnovana sumnja da je Malešić izvršio bilo koje krivično delo.
Kako je naveo, Malešić se sumnjiči da je uticao na policajca iz PU Užice da ne izvrši kontrolu poslovanja jedne firme, koju je prethodno policija već kontrolisala.
"Nakon policijske kontrole, Više javno tužilaštvo u Kraljevu je donelo stav da nema elemenata krivičnog dela. Nakon toga, policajac iz PU Užice je telefonom pozvao Malešića i rekao mu da ga šef ponovo šalje tu firmu, u kontrolu i da ne zna šta da radi s obzirom na stav Tužilaštva. Malešić mu je na to rekao da postupi po zakonu", kaže Delibašić, prenosi Blic.
Pritvor uhapšenima je određen po tri tačke, opasnost od bekstva, od uticaja na svedoke i zbog mogućeg ponavljanja krivičnog dela.
"Ti razlozi za određivanje pritvora nikako ne idu na čast srpskom pravosuđu. Osnovi za pritvor su besmisleni jer se sam javlja na razgovor, nema razloga da beži, a ni gde, porodičan je čovek. Više puta je nudio da ide na poligraf, ali je tužilaštvo odbilo jer ne žele da se dođe do istine. To su sve fabrikovane optužbe suda i MUP. Takođe, sama krivična prijava je besmislena i žao mi je što sud nije imao dovoljno stručnosti i hrabrosti da postupa po zakonu, već je podlegao vaninstitucionalnim pritiscima. Mi ćemo se svakako boriti za pravdu i siguran sam da ćemo se pre ili kasnije za to izboriti", navodi advokat Delibašić.
Podsetimo, Malešić se tereti da je organizator kriminalne grupe i da je, koristeći svoj službeni i društveni položaj, posredovao "da se ne izvrše službene radnje koje bi se morale izvršiti".
"Osumnjičeni Malešić je od osumnjičenog Dženana Kujovića, primao obećanu i zahtevanu korist kako bi ostalim osumnjičenima policijskim službenicima, kao pripadnicima organizovane kriminalne grupe koji su postupali po njegovim nalozima, usmeno izdavao naloge da u okviru svojih službenih policijskih ovlašćenja ne izvršavaju službene radnje koje bi morali izvršavati a koje se odnose na otkrivanje i prikupljanje dokaza radi podnošenja krivične prijave protiv osumnjičenog Kujovića i odgovornih lica u njegovim privrednim društvima zbog nezakonitog poslovanja, a sa ciljem sticanja finansijske koristi sebi i pripadnicima ove organizovane kriminalne grupe", dodaje Tužilaštvo.
Tužilaštvo navodi da je Malešić primao novac, kao i materijalna dobra za izgradnju i opremanje splava na Savi, opremanje stambenih objekata, uređenje porodičnog imanja, kao i novac na ime navodne stipendije u korist njegovog sina.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Novosađanin imao laboratoriju za proizvodnju marihuane u stanu
12.12.2025.•
3
Dvadesetsedmogodišnji D. G. iz Novog Sada uhapšen je zbog sumnje da je dilovao drogu.
Dileri iz Novog Sada i Odžaka uhapšeni zbog marihuane i amfetamina
11.12.2025.•
0
Novosadska policija je u dve odvojene akcije uhapsila A. A. (43) iz Novog Sada i N. S. (32) iz Odžaka zbog trgovine drogom.
Novosađanin uhapšen zbog sumnje da je pripremao ubistvo
10.12.2025.•
3
Beogradska policija uhapsila je V.P. (30) iz Novog Sada, zbog sumnje da je pripremao ubistvo jednog državljanina Crne Gore.
Zastupniku udruženja građana iz Novog Sada 18 meseci zatvora zbog zloupotrebe novca za projekte
10.12.2025.•
4
Zastupnik udruženja građana "Građanin" iz Novog Sada, M.J. osuđen je prvostepeno na godinu i po dana zatvora zbog zloupotrebe 7,7 miliona dinara iz gradskog, pokrajinskog i republičkog budžeta.
Deset meseci kućnog zatvora Novosađaninu za ranjavanje muškarca u lokalu na Grbavici
10.12.2025.•
2
Novosađanin N. A (32), koji se teretio da je u jednom u ugostiteljskom objektu na Grbavici nožem lakše povredio državljanina Crne Gore V. F. (25), osuđen je na 10 meseci kućnog zatvora.
Nastavak suđenja sinu koji je ubio svog oca u Temerinu zakazano za 15. decembar
07.12.2025.•
0
Suđenje G. N. (37) iz Temerina, koji se tereti da je u noći između 25. i 26. decembra 2023. godine sekirom ubio svog oca M. N. (76), biće nastavljeno 15. decembra.
Profesor iz Novog Sada učenicima prikazivao pornografiju
05.12.2025.•
1
Šezdesetogodišnji profesor iz Novog Sada uhapšen je zbog sumnje da je učenicima prikazivao snimke pornografske sadržine.
Novosadska policija o nesreći u Jevrejskoj: Vozač se tereti za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja
02.12.2025.•
11
Novosadska policija se oglasila u vezi sa saobraćajnom nesrećom koja se u ponedeljak uveče dogodila kod Sinagoge u Jevrejskoj ulici.
Uhapšen vozač BMW-a zbog nesreće u Jevrejskoj
02.12.2025.•
65
Uhapšen je dvadesetpetogodišnji A. S, vozač BMW-a koji je učestvovao u nesreći u Jevrejskoj, u kojoj je nastradao vozač SOS taksija, saznaje 021.rs.
Taksista nastradao u nesreći u Jevrejskoj, devojka zadobila teške povrede
02.12.2025.•
62
Pedesettrogodišnji vozač SOS taksija podlegao je povredama koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći koja se u ponedeljak uveče dogodila u Jevrejskoj ulici, u Novom Sadu.
Veliki saobraćajni udes u Jevrejskoj ulici: Petoro povređenih, dvoje prevezeno na reanimaciju
01.12.2025.•
42
Pet osoba je povređeno u saobraćajnoj nesreći koja se večeras, oko 22 sata, dogodila u Jevrejskoj ulici.
FOTO, VIDEO: Lokalizovan požar u potkrovlju zgrade na Podbari
30.11.2025.•
3
Lokalizovan je požar u potkrovlju stambene zgrade u Ulici Jug Bogdana na Podbari.
Četvorica uhapšena u Novom Sadu: Pucali u kafani na Klisi, tukli goste, gađali ih, pokrali...
30.11.2025.•
6
Novosadska policija rasvetlila je krivična dela počinjena 8. novembra u jednom ugostiteljskom objektu na Klisi i uhapsila N. D. (24), S. S. (20) i V. D. (30) iz Novog Sada, kao i S. J. (23) sa područja Šida.
Radnik poginuo na gradilištu u Drinskoj ulici
29.11.2025.•
3
Radnik star 63 godine poginuo je na gradilištu u Drinskoj ulici.
FOTO, VIDEO: Prevrnula se cisterna na auto-putu kod Siriga
27.11.2025.•
0
Cisterna se prevrnula na auto-putu Novi Sad - Subotica u blizini petlje Sirig.
Državljanin Hrvatske uhapšen zbog trgovine drogom i priveden tužilaštvu u Novom Sadu
27.11.2025.•
1
MUP je saopštio da je uhapšen državljanin Hrvatske osumnjičen za trgovinu drogom.
VIDEO: Četiri osobe poginule, tri povređene u teškoj nesreći na putu Ruma - Irig
27.11.2025.•
9
Četiri osobe su poginule, a tri su povređene u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Ruma- Irig.
Policija zaustavila taksi i u rancu Novosađanina pronašla amfetamin
26.11.2025.•
3
N. V. (39) iz Novog Sada uhapšen je zbog trgovine drogom.
Novosadski sud osudio zastupnicu udruženja na osam meseci zbog fingiranja projekata
26.11.2025.•
4
Zastupnica udruženja AMI osuđena je na osam meseci zatvora jer je, kroz fingiranje projektnih aktivnosti, oštetila budžete Novog Sada, Vojvodine i Srbije.
Pronađeno beživotno telo ispod Kaćkog mosta
25.11.2025.•
0
Beživotno telo nepoznatog muškarca pronađeno je ispod Kaćkog mosta, u kanalu Dunav-Tisa-Dunav.
Meštanin Sremskih Karlovaca uhapšen zbog amfetamina, marihuane i kokaina i nelegalnog pištolja
25.11.2025.•
0
M. M. (35) iz Sremskih Karlovaca uhapšen je zbog trgovine drogom i nelegalnog oružja.
Komentari 22
interesantno...
Novosađanka
Musaši
Ipak bi bivši načelnik trebao da pročita ZKP, a ne advokat.
Osumnjičeni je video od predsednika i ministra da se sve u državi nažalost rešava poligrafom i žutom štampom.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar