
U toku istraga protiv muškarca iz Temerina za proganjanje devojčice, zaplenjeni uređaji
Tridesetjednogodišnjem D. P. iz Temerina policija je pretresla stan i zaplenila računar i drugu tehniku u okviru istrage proganjanja devojke iz ovog mesta.

Foto: 021.rs
To za 021.rs navode u Osnovnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu, nakon pribavljanja i upoznavanja sa sadržajem svih zatraženih obaveštenja i materijala, a ovo tužilaštvo će doneti odluku o daljem toku postupka, u najkraćem roku i u skladu sa zakonom.
Kako je 021.rs pisao, meštanin Temerina D. P. brani se sa slobode u okviru istrage za proganjanje. Fotografije dece osvanule su i na njegovom Fejsbuku, praćene uznemirujućim rečenicama u kojima se raspituje o identitetima te dece, komentariše njihove godine i šta nose. Takođe upoređuje njihove godine i izgled sa svojim i naglašava šta bi učinio da ga ove devojčice primete.
On je, kako saznajemo, na svom nalogu objavio više fotografija koje je izbrisao, ali su brojne ostale. U tužilaštvu pominju slučaj objave fotografija punoletne J. G.
"Postupajući tužilac je kvalifikovao navedene radnje kao krivično delo proganjanje iz člana 138a stav 1 Krivičnog Zakonika, nakon čega je naloženo više konkretnih mera koje se imaju preduzeti u cilju utvrđivanja svih okolnosti kao i prikupljanja i obezbeđivanja dokaza", pojašnjavaju u tužilaštvu i dodaju da je sud izdao nalog za pretres stana.
Proganjanje je kao krivično delo uvedeno u naš Krivični zakonik 1. juna 2017. godine. Kazne variraju od novčane (ugrožavanje života) do zatvorske kazne od 10 godina (ubistvo kao deo čina proganjanja).
Prijavite nasilje:
Policija: 192
Jedinstveni SOS telefon za Vojvodinu: 0800-10-10-10, besplatan poziv radnim danima od 10 do 20h
Sigurna ženska kuća Novi Sad, CSR: 021/64-65-746, svakog dana od 00 do 24h
Novi Sad "Iz kruga Vojvodina": 021/447-040, 066/447-040, 0800-10-10-10 radnim danima 09 - 16h
Autonomni ženski centar - SOS telefon za podršku ženama žrtvama nasilja: 0800 100 007, od 10 do 20h
Prijava nasilja u porodici (MUP): 0800-100-600
Ženski centar SOS telefon protiv nasilja nad ženama i decom: 2645-328, radnim danom od 10 do 20h
SOS telefon za žene i decu žrtve nasilja: 3626-006, od 14 do 18h
SOS Dečja linija "Broj za problem tvoj": 0800-123456, besplatni i poverljivi pozivi (0-24h)
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Meštanin Sremskih Karlovaca uhapšen zbog ubistva u Inđiji ostaje do daljeg iza rešetaka
20.04.2025.•
0
M. Š. K. (41) iz Sremskih Karlovaca, koji je jedan od četvorice muškaraca koji se sumnjiče da su 6. januara u Inđiji učestvovala u sukobu u kom je jedna osoba ubijena, ostaje iza rešetaka.
Dve osobe pogođene iz vazdušne puške na Limanu 4
18.04.2025.•
5
Dve osobe pogođene su, najverovatnije, iz vazdušne puške, juče posle podne na Limanu 4.
Policija zaplenila 15 kilograma kokaina u Novom Sadu, nije poznato kod koga
17.04.2025.•
5
Policija je u Novom Sadu zaplenila 15 kilograma kokaina, koje je pronašla u kutijama sa bananama, ali nije saopšteno kod koga je droga bila sakrivena.
Totalno pijani vozili automobile u Novom Sadu, Futogu i Vrbasu
16.04.2025.•
2
Novosadska policija u protekla 24 časa isključila je iz saobraćaja na teritoriji Južnobačkog okruga 14 vozača i pet vozila, a zadržala pet vozača.
Saslušan inženjer Đajić: Tužilac traži da mu se odredi pritvor
16.04.2025.•
12
Više javno tužilaštvo u Beogradu zatražilo je danas određivanje pritvora inženjeru Zoranu Đajiću, koga je policija sinoć privela i odredila 48-časovno zadržavanje.
Još jedno hapšenje zbog projekata u Novom Sadu: Falsifikovao aktivnosti, podnosio lažne izveštaje
16.04.2025.•
8
M. J. zastupnik novosadskog udruženja građana priveden je zbog malverzacija sa projektima, kojima je oštetio Novi Sad, pokrajinu i republiku za 7,7 miliona dinara.
Suđenje trojici za naletanje "poršeom" na okupljene kod Futoške pijace: Ovo je njihova odbrana
16.04.2025.•
23
Suđenje trojici muškaraca koji su se polovinom decembra tokom akcije "Zastani, Srbijo" kod Futoške pijace sukobili sa građanima, nastavljeno je pred Višim sudom u Novom Sadu.
Uhapšen inženjer Zoran Đajić: MUP naveo za šta se sumnjiči
16.04.2025.•
72
Uhapšen je inženjer geologije Zoran Đajić.
FOTO Požar na salašu između Kisača i Čeneja: Velika materijalna šteta
15.04.2025.•
0
Danas je izbio požar na salašu koji se nalazi između Kisača i Čeneja.
Mesec dana pritvora dvojcu uhapšenom u Novom Sadu zbog deset kilograma kokaina
15.04.2025.•
1
P. P. (26) i Ž. M. (58), koji su u petak u Novom Sadu uhapšeni zbog trgovine drogom, određeno je mesec dana pritvora.
Ukrao ikonu iz crkve u Bačkoj Palanci
15.04.2025.•
0
Policija u Bačkoj Palanci rasvetlila je krađu ikone iz pravoslavne crkve u ovom mestu i uhapsila D. T. (47).
Ukinuta presuda za nesreću na keju u kojoj je poginula Novosađanka: Ponavlja se suđenje
15.04.2025.•
12
Apelacioni sud u Novom Sadu ukinuo je prvostepenu presudu Višeg suda kojom je O.K. (32) iz Temerina osuđen na pet godina zatvora za saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Milica Milićević (28).
Novosađanin po autobusima GSP-a krao putnicama novčanike: Osumnjičen za 15 krađa
14.04.2025.•
0
Novosadska policija rasvetlila je 15 krađa za koje je osumnjičen P. H. (55) iz Novog Sada.
Preko lažnih faktura iz Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu izvukli 12 miliona dinara
14.04.2025.•
6
Jedanaest osoba uhapšeno je zbog prevare u obavljanju privrednih delatnosti.
Meštanin Srbobrana osumnjičen za ubistvo svoje majke ostaje do daljeg u pritvoru
13.04.2025.•
0
Tridesetsedmogodišnji M. R. iz Srbobrana, koji se sumnjiči za teško ubistvo majke, ostaje iza rešetaka.
Uhapšene tri osobe u Novom Sadu: Skrivali skoro 18 kilograma droge i eksplozivne materije
12.04.2025.•
4
Policija je u Novom Sadu uhapsila tri osobe kod kojih je pronašla veću količinu različitih narkotika, eksplozivnih materija, dva pištolja i municiju, devize i sedam mobilnih telefona.
Starija žena stradala u požaru na Telepu
12.04.2025.•
0
Starija žena stradala je jutros u požaru u kući na Telepu.
Policija zaplenila deset kilograma kokaina u Novom Sadu, uhapšena dva muškarca
11.04.2025.•
5
Policija je, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, zaplenila deset kilograma kokaina i uhapsila dve osobe zbog sumnje da su narkotik neovlašćeno proizvodili i stavljali u promet.
Studenti DIF-a: Tužilaštvo pokrenulo istragu protiv dvojice studenata po krivičnoj prijavi Vučevića
10.04.2025.•
6
Postupajući po krivičnoj prijavi koju je podneo premijer u ostavci Miloš Vučević, novosadsko tužilaštvo je pokrenulo istragu protiv dvojice studenata DIF-a, saopštili su studenti tog fakulteta.
Trojica Novosađana, od kojih su dvojica maloletni, napala i opljačkala taksistu
10.04.2025.•
0
Novosadska policija uhapsila je sedamnaestogodišnjaka iz Novog Sada, koji je osumnjičen za razbojništvo.
Sudija odbila zahtev branilaca uhapšenih članova PSG i Stava da se ne koriste nezakoniti dokazi
10.04.2025.•
14
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu Tatjana Đurašković odbila je zahtev branilaca članova PSG-a i Stava koji su okrivljeni za pokušaj rušenja ustavnog poretka.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar