Nova priča se odvija 2002. godine između Venecije, hrvatske obale, Sarajeva, Istanbula i iračke pustinje, u pozadini rata u bivšoj Jugoslaviji koji je završen.
Kroz strip prolaze srpski i irački trgovci oružje, sukobi između etničkih grupa bivše Jugoslavije, sefovi puni dolara, nonšalantni agenti i surovi oficiri CIA, krvoločni džihadisti, nemoralni trgovci umetničkim delima i duh Ištar, vavilonske boginje rata i ljubavi.
Melanholični junak se zaljubljuje u Samiru, ali, kako to obično biva, splet okolnosti ga dovodi u neočekivane i napete situacije.
Prema pisanju stranih medija, u novom izdanju stripa pojavljuju se i neki stvarni likovi, poput Ismeta Bajramovića, komandatna Vojne policije Armije BiH, koji je bio povezan i sa kriminalom, a oko čije smrti su već ispričane razne priče.
Tu je i čuvena fotografkinja Eni Lebovic.
Strip je već dostupan na francuskom i italijanskom jeziku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Komroptacja
Инспектор Вишекруна
Jakobsfield
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar