U okviru januarskog ciklusa "Govorim, dakle postojim", danas, 23. januara u Radio kafeu, biće upriličen razgovor "Kaži 'A'" u kojem će Ida Bosnić, logoped i Saša Latinović, glumac i profesor scenskog govora na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, govoriti o tome zašto naša deca sve kasnije progovaraju i koja je uloga odraslih u tome.
Da li je dnevna centrifuga koja nas melje kriva za to što naši klinci sve kasnije počinju da govore, da li su krivi roditelji koji se sve manje bave decom i ispunjavaju dečje želje a da ih ona ni ne imenuju… Koja je uloga glagola "želeti" u sve kasnijem progovaranju?
Šta se dešava kada tako - rečima škrto - opremljen čovek poželi da bude glumac, spiker, voditelj, novinar...
Može li se pogrešan govor ispraviti a reči koje nedostaju nadomestiti, kada je dobro da se počne na tome raditi, koja je uloga stručnjaka, porodice, razgovora, čitanja, razmenjivanja misli u druženju, a ne ispisivanju sms poruka...
Razgovor će početi u 19 časova.
Radio kafe se nalazi u Miletićevoj 45.
Ulaz je slobodan.
Komentari 2
@
Mišljenja sam da u ekonomiji znanja, koja će navodno karakterisati 21. vek, deca koja kasnije progovore imaju veće šanse za uspeh: više vremena provedu "out of the box"; postaju kreativnija, inovativnija; lakše razumevaju znanje koje steknu, pa ga lakše i primenjuju stvarajući novu vrednost.
Dakle, ako "krivica" postoji, kao što se spominje u tekstu, onda istu treba tražiti u odraslima kojima se žuri da njihova deca što pre progovore.
Oli
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar