Ovo je prvi korak ka donošenju urbanističkih dokumenata, kojima će se regulisati izgradnja budućeg stadiona "Karađorđe" na mestu sadašnjeg. U dokumentu koji se našao pred odbornicima ima nekoliko detalja - definisano je da se stadion gradi na istom mestu na kojem se nalazi i sadašnji, navodi se da bi rekonstrukcija bila skuplja od izgradnje novog, ali ne stoje procene o tome koliko bi mogla da košta rekonstrukcija, odnosno novoizgradnja.
Jedino što se o tome zna jesu izjave funkcionera kluba da je u pitanju projekat vredan 25 miliona evra.
Kako smo pisali, površina koja je obuhvaćena planom obuhvata 6,31 hektar, što predstavlja "Karađorđe" i njegovu okolinu. Kako bi stadion mogao da izgleda, javnosti je bilo predstavljeno prošle godine, ali nije poznato da li će se gradski čelnici i uprava kluba pridržavati tog rešenja ili će pak raspisati arhitektonski konkurs, za šta je mala verovatnoća. S druge strane, zamenik gradonačelnika Novog Sada
Srđan Kružević, na pitanja 021.rs o stadionu, poručuje da će biti ispoštovane sve zakonske regulative.
"Mi sada ulazimo u projektovanje stadiona i sve ono što projektovanje povlači za sobom biće ispoštovano kao zakonska obaveza Grada Novog Sada - od uvida u projekte, javne rasprave i sve ono što je neophodno da bi projekat zaživeo i bio usvojen. Mi nismo načinili još nijedan korak za početak projektovanja i izgradnju stadiona Karađorđe", poručuje Kružević.
Direktor novosadskog kluba Dušan Bajatović poručio je kako će stadion biti izgrađen "vrlo brzo". Međutim, dinamika oko ovog projekta mogla bi da zavisi od same države, pošto će ona biti ta uz čiju će podršku posao biti finansiran, a prema najavama, tenderi za radove bi trebalo da počnu na jesen.
Tako se govorilo i o tome da bi radovi mogli da počnu već na jesen, pa potom da će se sačekati kraj sezone u kojoj Vojvodina, za sada, igra odlično i nalazi se na prvom mestu Superlige Srbije. Ambicija kluba je da se izbori za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, pa je pitanje da li bi klub odlučio da evropske utakmice na tuđem stadionu van Novog Sada.
Još uvek nije poznato ni gde će Vojvodina igrati prvenstvene utakmice kada krenu radovi na rušenju "Karađorđa" i izgradnji novog. U opticaj su dolazili Bačka Palanka, Stara Pazove, Kula. Kada će se krenuti u radove, ne zna ni Kružević.
"Vidite da je stadion stvar koja će biti finansirana u okviru svih stadiona koji se budu gradili u Srbiji. Postoji veliko interesovanje da se Srbija krajem 2020-ih kandiduje za dva velika fudbalska događaja, to su Evropsko i Svetsko prvenstvo i sigurni smo da ćemo stići i da izgradimo stadione i da oni krenu u upotrebu do tada. Da li će to biti jesen 2019. ili 2020. godine? Mislim da je u ovom momentu važnije da to dobro isplaniramo, isprojektujemo i da zadovoljimo sve standardne da ne bismo došli u situaciju da ti stadioni budu neupotrebljivi", zaključuje Kružević.
Podsetimo da novi stadion neće imati atletsku stazu, s obzirom na to da se planira izgradnja Atletskog centra na Jugovićevu, pa će budući "Karađorđe" biti manjeg gabarita od postojećeg i biće namenjen isključivo fudbalu. Ipak, kapacitet mesta će se povećati, pa će ih biti od 16.800 do 19.000.
Stadion Vojvodine je nekoliko puta bio parcijalno dograđivan i rekonstruisan, ali nikada u celosti. U međuvremenu, o novom stadionu se govori kao o novom "Karađorđu", ali postoje i predlozi da bi ga trebalo drugačije nazvati. Na
sajtu 021.rs ponudili smo vam nekoliko predloga kako bi mogao novi stadion da se nazove, pa do kraja nedelje možete da glasate.
Komentari 37
Bibi
Ulozit u bolnice i doktore..a ne u pune dzepove ovoh sto prave sve po Srb
Petar Liman
Trt
Pa vi navijači možete da se "spuštate na nivo" samo ribicama čistačima i bubama balegarima, pa nije ni čudo što se ložite na poludele bivše intelektualce sklone obrtanju ražnja sa ratnim zločincima. A što se tiče seksualnog uznemiravanja od strane roditelja, lepo je što si spreman da priznaš svoje seksualne fantazije, ali ne znam zašto osećaš potrebu da ih projektuješ na ljudsku vrstu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar