
Voša se pojačava pred sezonu u kojoj će nastupati u Ligi šampiona
Odbojkaški klub Vojvodina otpočeo je rekonstrukciju tima pred sezonu u kojoj će nastupati u Ligi šampiona.

Foto: 021.rs
S obzirom na to da su ugovori šestorice prvotimaca istekli, ekipa Vojvodine popunila je prazna mesta kako produžavanjem ugovora sa igračima, tako i dovođenjem novih kako srpskih, tako i internacionalnih odbojkaša.
Da postoji odlučnost crveno-belih da se bore i sa najjačim evropskim klubovima pokazuju i transferi koje je novosadski tim dogovorio poslednjih dana. Voša je ugovor produžila sa Stevanom Simićem i Lukom Čubrilom, a već od ranije je poznato da su novi igrači Nemanja Čubrilo i Andrija Vilimanović.
Trener Vojvodine Slobodan Boškan za 021.rs kaže da je svakako imperativ da u sledećoj godini osim trofeja u Srbiji pokušaju da se plasiraju i u četvrtfinale Lige šampiona.
"Cilj nam je da napravimo ekipu koja će se ravnopravno boriti protiv najboljih svetskih ekipa. Očekivanja od takmičenja u novoj sezoni Lige šampiona u mnogome zavise i od žreba koji nas očekuje u junu", priča šef stručnog štaba OK Vojvodina.
Rafael Migel godinu dana u Novom Sadu
Primač Rafael Migel koji je stigao iz Rusije rođen je 1996. godine, visok je 200cm i poslednjih nekoliko sezona igrao je u ruskom Jaroslaviču i Lokomotivi iz Ekaterinburga. Sa Lokomotivom je u minuloj sezoni, u Prvoj A ligi, drugom po rangu takmičenju u Rusiji, osvojio prvo mesto i obezbedio plasman u najviši rang. Poneo je i titulu MVP-ija lige, a prethodnih godina bio je među prva tri igrača.
Slobodan Boškan za 021.rs kaže da je bitno i kako će se novi igrač uklopiti u tim.
"Očekujem da Rafael Migel donese kvalitet na poziciji primača, u njegov kvalitet ne sumnjam i smatram da će nam značiti za ostvarenje ciljeva", iznosi Boškan.
On dodaje i da je, imajući u vidu da je određeni broj igrača otišao, ideja bila da se na njihovo mesto dovedu igrači koji će doneti novu energiju.
Migel je prilikom predstavljanja izjavio da je dosta saznao o klubu i sa zadovoljstvom prihvatio ponudu.
"Tokom ovih dana koje sam proveo na probi, upoznao sam Novi Sad, ljude, način rada i već mi se sve sviđa. Biće mi potrebno vreme da se prilagodim, ali verujem da će to biti uspešno. Moram da se trudim, da radim, da prihvatim odgovornost i opravdam poverenje menadžmenta kluba", rekao je Migel.

Foto: Odbojkaški klub Vojvodina
Dres Odbojkaškog kluba Vojvodina Migel će nositi naredne sezone, sa mogućnošću da ugovor produži i posle toga.
Treći povratak Davida Mehića u Vošu
David Mehić, koji takođe igra na poziciji primača, ponovo će nositi dres Vojvodine u novoj sezoni.
Mehić je izrastao u Vojvodini, u njoj je prošao mlađe selekcije a zatim sa prvim timom osvojio tri titule. Nastavak karijere je proveo u Francuskoj, pa se ponovo vratio u Novi Sad, uzeo Kup Srbije, četvrtu titulu i opet otišao da sreću okuša u inostranstvu.
U protekloj sezoni bio je član Politehnike Lublin, sa kojom je igrao Prvu poljsku ligu (jedan rang ispod Superlige), osvojio prvo mesto, kroz plej-of izborio plasman u najviši rang i bio jedan od ključnih igrača na putu do uspeha.

Foto: Odbojkaški klub Vojvodina
Slobodan Boškan kaže da je potpisivanje ugovora sa Mehićem u stvari značajno iz više razloga.
"Prvo, zaokružili smo priču na poziciji prijema, a drugo on je dete Vojvodine, ponikao je ovde, ima nesporan kvalitet koji je nama potreban. Sigurno će mnogo značiti ekipi i našoj igri. Sada ima i dobro inostrano iskustvo, jer je igrao u Poljskoj i tamo se dobro pokazao. Očekujem da period adaptacije kratko traje, on zna sve u vezi sa klubom, jasne su mu ambicije, poznato mu je kako radimo i funkcionišemo", ističe Boškan.
David Mehić je prilikom potpisivanja ugovora poručio da je do dogovora došlo vrlo brzo i lako, kao i da mu je drago što će ponovo biti deo porodice.
"Prošle sezone sam igrao u Poljskoj, imao priliku da se borim za prvo mesto i to je bilo uspešno. Takvo iskustvo mi znači mnogo na polju samopouzdanja, a generalno je Poljska ostavila na mene jak utisak kvalitetom i organizacijom. Kada je počela priča o povratku, odmah sam se zainteresovao. Naravno, Voša je moj klub i lako smo se dogovorili. Drago mi je što se vraćam kući. Odbojka je u Novom Sadu sport broj jedan, navikao sam da igramo za trofeje, da imamo visoke ciljeve, a ambicije kluba i moje su apsolutno iste", naveo je Mehić.
On je dodao i da je to što će Vojvodina ove godine nastupati u grupnoj fazi Lige šampiona veoma značajno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Depu odveo Vošu u polufinale Kupa Srbije
02.04.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su danas u gostima pobedili niški Radnički rezultatom 1:0.
Desetkovana Voša protiv Radničkog za polufinale Kupa Srbije
02.04.2025.•
2
Fudbaleri Vojvodine gostuju danas Radničkom u Nišu, u četvrtfinalu Kupa Srbije.
Poraz Vojvodine nakon produžetaka
02.04.2025.•
5
Košarkaši Vojvodine su u poslednjem kolu druge etape ABA 2 lige u Ljubljani nakon produžetka izgubili od Ilirije sa 86:81.
Odbojkaši Vojvodine u polufinalu plej-ofa
01.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine plasirali su se u polufinale plej-ofa Superlige pobedom nad ekipom Niša i u drugoj utakmici četvrtfinalne serije.
Odbojkaši Vojvodine protiv Niša za polufinale plej-ofa
01.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine igraju danas protiv Niša i imaju prvu "meč loptu" za plasman u polufinale plej-ofa domaćeg šampionata.
Novosađani trijumfovali na bridž turniru u Zagrebu
01.04.2025.•
4
Članovi novosadskog bridž kluba NS-1, Darko Parežanin i Marko Mladenović, pobednici su 15. po redu međunarodnog turnira "Memorijal Svetozara Emila Tedeskog" koji je proteklog vikenda održan u Zagrebu.
Voša korak bliže finalu pej-ofa: Maksimalan učinak protiv Nišlija
30.03.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Niša sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:17) u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa.
Voša vodila 2:0, pa izjednačila sa igračem manje, na kraju Zvezda slavila u derbiju
29.03.2025.•
14
Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom "Karađorđu" od ekipe Crvene zvezde rezultatom 3:5 u 29. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
Ubedljiva pobeda Vojvodine protiv Radničkog: Raspoloženi Ljubičić, Rebrača briljirao pod obručima
28.03.2025.•
1
Košarkaši Vojvodine ubedljivo su na svom terenu pobedili ekipu Radničkog iz Kragujevca, rezultatom 94:68.
Tanjga: Sve kreće od glave, ako igrači veruju u sebe, mogu da pobede Crvenu zvezdu
28.03.2025.•
3
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred derbi sa Crvenom zvezdom i priželjkuje pozitivan rezultat.
Vojvodina dočekuje Radnički na Spensu
27.03.2025.•
0
Košarkaši Vojvodine dočekuju u petak, 28. marta, ekipu Radničkog iz Kragujevca u 27. kolu Košarkaške lige Srbije.
Novosadski košarkaši se iz Vršca vraćaju poraženi
26.03.2025.•
3
Novosadski košarkaši se iz Vršca vraćaju pognute glave, domaći tim ih je u 26. kolu Košarkaške lige Srbije ubedljvo savladao sa 91:62 i naneo najteži poraz u četiri poslednje sezone.
Pogledajte Vošin digitalni muzej trofeja: Momenti koji su obeležili istoriju FK Vojvodina
26.03.2025.•
2
Fudbalski klub Vojvodina predstavio je jedinstveni digitalni muzej trofeja koji nema nijedan klubu u ovom delu Evrope, a čak i malo njih u svetu može da se pohvali ovakvom tehnološkom inovacijom.
Voša protiv Radničkog za polufinale Kupa Srbije
26.03.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine gostovaće Radničkom u Nišu u četvrtfinalu Kupa Srbije, odlučeno je današnjim žrebom u Staroj Pazovi.
Severna tribina "Karađorđa" nebezbedna, Firmaši od sada na zapadu
26.03.2025.•
28
Građevinska inspekcija utvrdila je da severna tribina "Karađorđa" nije bezbedna za korišćenje, saopštila je navijačka grupa Firma 1989.
Firmaši otkupili sve karte za zapadnu tribinu za meč protiv Crvene zvezde
26.03.2025.•
18
Navijačka grupa Firma otkupila je ceo kontigent karata za zapadnu tribinu za derbi sa Crvenom zvezdom.
Kejleb Seri prešao iz Vojvodine u Molde
24.03.2025.•
6
Dosadašnji fudbaler Vojvodine Kejleb Zadi Seri prešao je danas u Molde.
Neočekivani poraz Vojvodine
22.03.2025.•
5
Košarkaši Vojvodine izgubili su na domaćem terenu od ekipe Mladosti iz Zemuna sa 81:85.
Derbi Vojvodina - Mladost u subotu na Spensu
21.03.2025.•
2
U 25. kolu Košarkaške lige Srbije u subotu će na Spensu protivnik košarkašima Vojvodine biti ekipa zemunske Mladosti, koja za Novosađanima zaostaje samo bod.
Prvi poraz Voše u ABA 2 ligi: Izgubili u gostima protiv Širokog
18.03.2025.•
1
Košarkaši Vojvodine doživeli su prvi poraz u petom kolu druge etape ABA 2 lige protiv ekipe Širokog.
Voša izgubila od OFK Beograda
16.03.2025.•
16
Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe OFK Beograda rezultatom 3:1 u 28. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar