
Voša danas protiv Čukaričkog: Za potvrdu evropskih utakmica
Fudbaleri Vojvodine gostuju danas ekipi Čukaričkog, direktnom rivalu u borbi za Evropu.

Foto: FK Vojvodina
Trener Vojvodine Radoslav Batak ističe da je njegov tim na korak bliže od ostvarivanja cilja, te da protiv Čukaričkog žele da potvrde plasman.
Kako kaže, svaki meč idu na pobedu, poštuju protivnika, posebno Čukarički, koga su u prethodnom susretu uspeli da savladaju prvi put nakon pet godina.
"Naš cilj se zna, a to je izlazak u Evropu i teoretski sa tri ili jednim osvojenim bodom, mi bismo to i ostvarili. Još uvek nismo ispunili naš cilj i zato ćemo nastaviti da radimo naporno, da budemo bolji. Moramo i da se što bolje oporavljamo i pripremamo, jer imamo zgusnut raspored do kraja. Igramo protiv ekipa koja su u vrhu našeg fudbala, računajući i završnicu Kupa. Ovo je jedna prava prilika da se izmerimo, da vidimo gde smo i šta smo i da vidimo kakva nam je budućnost. Moramo shvatiti da se od prošlosti ne živi i da u svaku utakmicu ulazimo koncetrisani i spremni da pobedimo", poručuje Batak.
Igrači Vojvodine nisu imali mnogo prostora za odmor na utakmice u Kupu Srbije protiv Radničkog iz Niša, zbog čega su moguće promene u prvih 11.
Iako je cilj blizu, Batak ne želi da pozitivna serija od 21 utakmice bez poraza prestane.
"Pritisak i dalje postoji, zašto da prekinemo niz i da izgubimo neku utakmicu. Od prvog dana kada sam ovde igračima govorim da svaki poraz shvatam lično i tako je bilo i dok sam bio igrač. Osoba sam koja ne voli da gubi ni u utakmicama koje nisu zvanične. Taj pritisak koji imamo je sportski i želimo da ostanemo do kraja takmičari. Igrači na terenu moraju da znaju naše principe i svačije obaveze i da na kraju uvek mislimo na rezultat i konačni cilj", naglasio je Batak.
Utakmica protiv Čukaričkog u Beogradu igra se sa početkom u 18 časova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Vojvodina u četvrtom duelu slavila protiv Radničkog - majstorica u sredu
28.04.2025.•
2
Odbojkaši Vojvodine su u četvrtom duelu na svom terenu slavili 3:1 (22:25, 34:32, 25:22, 25:15) protiv Radničkog.
Voša izgubila od TSC-a
27.04.2025.•
8
Fudbaleri Vojvodine izgubili su od ekipe TSC-a rezultatom 0:3 u 33. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.
Voša savladala Partizan i osvojila Kup Srbije
27.04.2025.•
2
Rukometaši Vojvodine pobednici su Kupa Srbije pošto su u velikom finalu, odigranom u Kraljevu, slavili nad Partizanom sa 28:26 (12:12).
Vojvodina dočekuje TSC u nedelju
26.04.2025.•
0
Trener Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred derbi sa ekipom TSC-a u još jednom direktnom okršaju za plasman u Evropu.
Mlada džudo nada iz Novog Sada Aleksandra Andrić bronzana na EP
26.04.2025.•
0
Sedamnaestogodišnja Novosađanka Aleksandra Andrić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 70 kilograma na Evropskom prvenstvu u džudou za seniore u Podgorici.
Preokret: Odbojkaši Vojvodine pobedili Radnički i produžili finalnu seriju Super lige
24.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine smanjili su na 1:2 protiv Radničkog iz Kragujevca u finalnoj seriji plej-ofa Super lige Srbije, pošto su na gostujućem terenu pobedili 3:2 (20:25, 26:28, 29:27, 28:26, 15:13).
Voša dobila UEFA licencu za narednu sezonu
24.04.2025.•
2
Fudbalski klub Vojvodina uspešno je ispunio sve kriterijume i zvanično dobio UEFA licencu za nastup u evropskim klupskim takmičenjima u sezoni 2025/26.
Pobeda Vojvodine u Novom Pazaru
23.04.2025.•
5
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Novog Pazara rezultatom 1:0 u 32. kolu Super lige Srbije.
Fudbaleri Vojvodine gostuju Novom Pazaru - borba za Evropu
23.04.2025.•
0
Fudbaleri Vojvodine gostuju danas ekipi Novog Pazara u 32. kolu Superlige Srbije.
Voša poražena u drugoj utakmici finala plej-ofa, Radnički na korak od titule
22.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine poraženi su od Radničkog 3:2 (22:25, 19:25, 25:17, 25:21, 15:12) u drugoj utakmici plej-ofa Super lige Srbije.
Rukometaši Vojvodine u finalu Kupa protiv Partizana
21.04.2025.•
0
Rukometaši Vojvodine sastaće se sa Partizanom, u Kraljevu, 26. aprila, u finalu Kupa Srbije "prof. dr Branislav Pokrajac".
Pobeda košarkaša Vojvodine za kraj sezone
19.04.2025.•
2
Košarkaši Vojvodine su u poslednjem kolu Košarkaške lige Srbije u Čačku savladali istoimeni tim sa 99:80.
Poraz Vojvodine, ABA liga ostaje san
17.04.2025.•
5
Košarkaši Vojvodine izgubili su na gostujućem terenu od sarajevske Bosne, rezultatom 66:75.
Voša protiv TSC-a na "Karađorđu" za finale Kupa
15.04.2025.•
2
Fudbaleri Vojvodine igraće protiv TSC-a u polufinalu Kupa Srbije.
FOTO "Firma" istakla zastavu Sport kluba: Fudbal se igra vikendom!
14.04.2025.•
6
Navijači Vojvodine, popšularni "Firmaši" istakli su zastavu Sport kluba na "Karađorđu" nezadovoljni što se utakmice Superlige pomeraju za petak ili ponedeljak.
Voša triput u metu protiv Mladosti za 4. mesto na tabeli
13.04.2025.•
6
Fudbaleri Vojvodine savladali su Mladost iz Lučana na stadionu „Karađorđe“ rezultatom 3:1 u meču 1. kola plej-ofa Mocart Bet Super lige Srbije.
Napokon pobeda košarkaša Vojvodine: Ubedljivi protiv Novog Pazara
12.04.2025.•
2
Košarkaši Vojvodine su, posle niza od četiri uzastopna poraza, pobedili ekipu Novog Pazara rezultatom 91:75.
Odbojkaši Vojvodine izborili majstoricu
11.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine izborili su majstoricu u polufinalu plej-ofa Super lige Srbije, pošto su sinoć izjednačili u duelu sa Crvenom zvezdom.
Košarkaši Vojvodine pobedili sami sebe
10.04.2025.•
5
Prvi polufinalni susret ABA 2 lige između Vojvodine i Bosne završen je pobedom Sarajlija sa 92:91, tek nakon dva produžetka.
Borba za ulazak u ABA ligu
09.04.2025.•
1
U četvrtak počinje polufinalno razigravanje u ABA 2 ligi. Vojvodina dočekuje sarajevsku Bosnu, svojevremeno šampiona Evrope, dok se u drugom susretu nadmeću Zatibor (Čajetina) i ljubljanska Ilirija.
Vojvodina poražena od Zvezde u prvoj utakmici polufinala plej-ofa
08.04.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine poraženi su od Crvene zvezde u prvoj utakmici polufinala plej-ofa 1:3 (28:26, 20:25, 23:25, 21:25), pa će u četvrtak u Beogradu morati da se bore za ostanak u ovoj seriji.
Komentari 1
Dr
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar