Tokom večeri su uručena i specijalna priznanja Rukometnom klubu i Ženskom vaterpolo klubu Vojvodina.
Ova svečanost okupila je sve predstavnike i predstavnice fudbalskih, odbojkaških, rukometnih, hokejaških i vaterpolo klubova u okviru "Vojvodine".
"Biti vojvodinaš je čast i privilegija već duže od jednog veka. Od 1914. godine se u crveno-belom dresu dešavaju najlepša sportska čuda koja sva vode ka osećaju pripadnosti i ponosa. Ponosa što pripadaju bojama koje su uvek i iznad svega držale ideju sportskog i fer-plej nadmetanja. To je duh koji je motivisao i navijače Vojvodine da jedne večeri, u gostionici kod Save Dotlića, još davne 1937. godine udruže svoje snove i ideale u osnivanje Kluba prijatelja FK Vojvodina", navode iz ovog kluba.
Okupljenima su se obratili predsednik FK Vojvodina Dragoljub Zbiljić, kao i predsednik prijatelja FK Vojvodina Nenad Miljuš koji su se zahvalili na svim uspešnim godinama rada.
Potom se obratio direktor RK Vojvodina Darko Jeftić koji je rekao da je ovaj klub završio sezonu kakva se čekala 75 godina.
"Ovo je sezona koju je generacija vojvodinaša, generacija studenata koji su doneli rukomet 1948. godine u Novi Sad, čekala. Doneli smo evropski trofej koji je sanjalo mnogo ljudi i malo ko je verovao u jedan takav uspeh. Mi smo jedini učesnici koji su u teškim uslovima do kraja uspeli da dođu do samog kraja i da osvoje trofej i da pokažu snagu. Takvu snagu nisam nikada osetio, ne samo na terenu, već i na tribinama i nas u loži, osetili smo da možemo da osvojimo taj veliki trofej", istakao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
SofijaInfo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar