Rukometaši Vojvodine savladali i danski Silkeborg

Rukometaši Vojvodine pobedili su sa 29:28 ekipu danskog Silkeborga, u meču drugog kola Lige Evrope.

Na poluvremenu je rezultat bio 15:16.

Vodio je Silkeborg tokom celog susreta. Na poluvremenu mininalnom prednošću, a u 35 minutu bilo je +5 za Dance. Vojvodina se nije predavala.
Promenio je odbranu trener Rojević koja je bila pokretiljivija, skratila je prostor protivniku koji je do tada imao sijaset golova iz kontre i sa brzog centra. Puhovski je proigrao, a x-faktor bio je i Tomić u drugom poluvremenu. U takvim jedan na jedan situacijama igrači Voše su prolazili zonu ili su sjajno dodavali ka liniji šest, a pogađali su Pešić i Rogan koji je bio i najefikasniji sa osam golova.

Vrhunsko drugo poluvreme defanzivno, a i pametno u napadu. Rojević nije odustajao od taktike da se ne trči previše sa protivnikom i usporavanjem ritma uspeo je da golom Ocvirka (5) u poslednjem minutu iz sedmerca i odbranom svog gola trasira Vošin put ka pobedi.

Voša je igrala pred oko 2.500 navijača na Slanoj bari.

Trener Vojvodine Boris Rojević rekao je prethodno da su za ovakve utakmice radili svih ovih godina.

U trećem kolu Vojvodina 14. novembra dočekuje španski Logrono la Rioha.
  • Chiske

25.10.2023 13:08
    @1914
    Nikako! Dok su igrali i trenirali na spansu vecito su imali problema sa basketasima i odbojkasima i terminima. Ovako imaju sve neophodno za rad na slanoj bari a i hala je ultra akusticna gde 2000 ljudi napravi predobru atmosferu i teren je jako blizu tribinama. Bolje i 2000 ljudi ali da je hala puna nego 2000 ljudi na spensu i da je 2 trecina hale prazno... Plus su navikli na tu halu i igraju jako opusteno...
  • NS

24.10.2023 23:35
    Bravo momci!!! Ako se po jutru dan poznaje biće ovo još jedna odlična sezona puna trofeja…
  • 1914

24.10.2023 23:13
    Svaka čast.Vratite šampione u svoju kuću-Spens.

Vojvodina izgubila od Napretka

Fudbaleri Vojvodine izgubili su večeras na "TSC areni" od ekipe Napretka rezultatom 1:2 u šestom kolu Mocart Bet Superlige Srbije.