Projekat rekonstrukcije stadiona uradila je firma DBA architects, koja je na Instagramu podelila detalje o ovom poslu.
U pitanju je donacija ovog arhitektonskog studija Fudbalskom klubu Vojvodina.
Kako navode, prateći listu zahteva stručnih organa Fudbalskog saveza Srbije i inspektora UEFA, definisali su sve potrebne intervencije kako bi postojeći stadion ispunio kriterijume za dobijanje licence stadiona kategorije 4.
Dodaju i da projekat sada ulazi u proceduralne aktivnosti, te se nadaju i planiranom početku radova.
"Radovi na rekonstrukciji obuhvataju potpuno novu organizaciju zapadne tribine koju karakteriše medija sektor, koji je do sada nedostajao. Takođe, formiranjem muzeja kluba povezaće se VIP deo i medija sektora. Potpuno novom organizacijom VIP dela dobijamo po prvi put 'premium sky boksove' za korporativnu namenu, kao i dva nivoa centralnih loža. Sa ovim sadržajima stadion će imati definitivno najbolji 'hospitality' sistem u zemlji", objašnjavaju u DBA architects.
Foto: DBA architects
Planiran je novi sistem u vezi sa ulaznicama, kao i novi sistem organizacije sedenja na tribini.
"Uslovi UEFA su vrlo striktno definisani, a svaki projekat za sebe predstavlja sublimaciju obimne literature, iskustava i preporuka. Ovim rešenjem, kroz projekat koji je naša donacija FK Vojvodina, nadamo se novoj epohi razvoja stadiona koji naredne godine slavi 100 godina postojanja na istoj lokaciji", zaključuju u DBA architects.
Pre početka sezone u Superligi Srbije iz FK Vojvodina najavljeno je da će tim na "Karađorđu" igrati do oktobra, nakon čega bi trebalo da počne rekonstrukcija.
To se, kako je objašnjeno, nije dogodilo iz administrativnih razloga, zbog čega će tim odigrati celu polusezonu u Novom Sadu.
Komentari 99
Voda vrnjci
Karađorđa je ubio Knjaz Miloš i njegovu glavu odneo sultanu da se umili turcima nebili još vladao srbijom.
Poštar
usput
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar