Odbojkaši Vojvodine pobedom startovali takmičenje u Superligi

Odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Takova rezultatom 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) u prvom kolu Superlige.
Odmeravanje snaga trajalo je skoro do same završnice prvog seta, kada as servisom Matija Milanović doneo svojoj ekipi dva poena prednosti (16:14). Kod vođstva 18:16, sa dva uzastopna bloka odvojio se domaćin na 20:16 i to je bilo dovoljno da mirno privede taj set kraju.
Kako je meč odmicao igrali su Novosađani sa sve manje grešaka (u nekim momentima gotovo bez greške), precizno na servisu, ubojito u napadu, koji je u ovom meču predvodio odlični Luka Stanković, ali i dobro na prijemu, u bloku i odbrani.
Slično je bilo i u nastavku, ali je Vojvodina nešto ranije "pobegla" protivniku. Iako je Takovo imalo početnu prednost, Kokeza je blokom okrenuo, te se igralo poen za poen sve do polovine, kada je Kulpinac sa dva asa odveo svoj tim na 15:13.

Nastavili su Novosađani da povećavaju prednost i mirno stigli do 2:0 u setovima.

U trećem periodu ovog meča domaćin je dominirao i rutinski stigao da tri boda na startu prvenstvene trke.