Neočekivani poraz Vojvodine

Košarkaši Vojvodine izgubili su na domaćem terenu od ekipe Mladosti iz Zemuna sa 81:85.
Neočekivani poraz Vojvodine
Foto: 021.rs
Upravo kada je izgledalo da izlaze iz duže krize, novosadski košarkaši pretrpeli su poraz - savladala ih je Mladost sa 85:81, i to u sred Spensa, bastiona crveno- belih. 
 
Uspeh gostiju je potpuno zaslužen, a Zemunci su do devete uzastopne pobede došli zahvaljujući odličnoj igri oba plemekera Todorića koji je postigao 13 poena i Vilijamsona sa 17 ubačenih koševa, ali i zantno boljem šutu.
Vojvodina je iskoristila smušeni start rivala i prvu četvrtinu dobila sa 26:18. Izgledalo je da sve ide po planu domaćeg tima.
 
Međutim, u drugoj deonici, domaćini naglo staju, igrači su se opustili, pa su gosti u prvih šest minuta druge čevtrtine serijom od 20:4 preokrenuli rezultat.
 
Nakon treće četvrtine gosti razliku povećavaju na 18 poena, pa su domaćini u četvrtoj morali od starta da zaigraju snažan presing.
 
Koševima Rebrače (21 poen) i Banjca (19), uporno su smanjivali razliku, te su stigli na samo tri poena minusa (75:78).
 
Upravo kada je bilo najpotrebnije promašuju otvoren šut, potom greše i u odbrani.
Na dva minuta pri kraju, košarkaši Vojvodine smanjuju na četiri poena i dva puta imaju napad.
 
Oba puta, pak, odigrali su traljavo. Bili su sasvim blizu velikog preokreta, ali se pokazalo da nemaju igrača koji u odlučujućim trenucima pogađa koš protivnika.
 
Slab šut igrača crveno-belih je glavni razlog sedmog poraza novosadskog tima u Košarkaškoj ligi Srbije. Od 28 slobodnih bacanja promašili su čak 11, dok je protivnički tim Mladosti promašio tek pet od devetnaest.
 
Od 28 šuteva za tri poena, poentirali samo šest puta, dok su Zemunci iz 21 pokušaja bili uspešnu u osam.

Posle ovog poraza Vojvodina je pala na treću poziciju, a već u sredu očekuje je gostovanje u Vršcu, gde je dočekuje lider na tabeli.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dragoljub

    24.03.2025 20:29
    S tudjim parama
    Svi bi da budu gazde ! Sa tudjim parama.
  • Mark

    23.03.2025 12:57
    Vosa
    Nema Milosa Isakova, Vojvodina gubi. I kažu nije do trenera..
  • Caci

    23.03.2025 06:10
    Lazna Vosa
    Nema love a?
    A Rebarce povecava dug svaki dan?
    Lazna Voša!!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport

Borba za ulazak u ABA ligu

U četvrtak počinje polufinalno razigravanje u ABA 2 ligi. Vojvodina dočekuje sarajevsku Bosnu, svojevremeno šampiona Evrope, dok se u drugom susretu nadmeću Zatibor (Čajetina) i ljubljanska Ilirija.