Vojvodina ubedljiva u Litvaniji, sledi Rapid

Fudbaleri Vojvodine ubedljivo su savladali Suduvu na gostovanju u Marijampolju sa 4:0 i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nakon 1:1 u Novom Sadu, crveno-beli su u revanšu dokazali da su daleko kvalitetniji tim i da je prošlonedeljni meč na "Karađorđu" bio sam loš dan.

Vojvodina je povela već u 4. minutu kada se Moreira sjajno snašao i savladao golmana domaćih udarcem sa desetak metara. Do kraja poluvremena Litvanci nisu imali nijednu priliku za gol, dok su Novosađani iskoristili dve odlične šanse koje su se ukazale nakon dobrih napada čiji je začetnik bio Abubakar, a strelci su bili Škuletić u 37. i Stevanović u 40. minutu.

Na samom početku nastavka ponovila se situacija s početka utakmice, a dobru igru u prvom delu krunisao je Oumaru posle svega tri minuta nakon odličnog prodora po desnoj strani. Potom je do kraja susreta usledila sigurna i mirna igra Novosađana, a golman Supić bio je potpuno besposlen. Odličan utisak je u samom finišu pokvario Trajković kada je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren i neće ga biti u timu u naredna dva meča.

U 3. kolu kvalifikacija Vojvodina se sastaje sa Rapidom. Prvi meč igra se već sledećeg četvrtka u Novom Sadu, a revanš je sedam dana kasnije u Beču.

• SAMO BORBENO

27.07.2012 12:35
    AJMO SVI U BEČ!!!
    Ovo je jedinstvena prilika, ne sme se propustiti. Ljudi organizujte se i spojite lepo i korisno, poseta Beču i gledanje svog omiljenog kluba.
    @Goran
    Pa ti nemoj ni pokusavati da kupis kartu. Mislim stvarno, ne valja kada podrska izostane, a ne valja ni kada ljudi hoce da dodju.