Vojvodina i Novi Sad minimalcima u 1/8 finala kupa

Fudbaleri Vojvodine i Novog Sada plasirali su se u 1/8 finala kupa Srbije.

Vojvodina je golom Bojovića u 59. minuti meča savladala Donji Srem na Karađorđu, dok su "kanarinci" istim rezultatom na svom stadionu na Detelinari iznenadili Radnički iz Kragujevca.

Novosadski crveno-beli su zabeležili prvu pobedu pod vođstvom Nebojše Vignjevića i treću u međusobnim duelima sa ekipom iz Pećinaca. Mogli su da trijumfuju i ubedljivije, ali su u nekoliko navrata bili neprecizni. Gol odluke postigao je Bojović preciznim šutem iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

Novosadskim žuto-plavima pobedu je doneo Stančetić u 45. minutu. Prvoligašu iz Kragujevca nije pomogla ni brojčana nadmoć, iako su Novosađani meč završili sa devetoricom igrača pošto su u poslednjih pet minuta zaradili čak dva isključenja.

Poslednji novosadski predstavnik u ovoj rundi takmičenja, Proleter sa Slane bare eliminisan je na gostovanju kod Partizana rezultatom 4:1. Crvena zvezda je uspela da u Nišu dobije Radnički sa 2:1.

Mladost - Novi Pazar 2:2, penalima 2:4

Utakmice 1/8 finala igraju se 24. oktobra.

• 27.09.2012 14:51
    Ne znam samo da li imas informaciju koliko ljudi detelinaraca navija za Vojvodinu (pomoci cu ti - MNOGO), a koliko navijaca fkns navija iskljucivo za Novi Sad a ne za zvezdu/partizan i usput Novi Sad (opet cu ti pomoci 95 posto)?

Ja sam prvi s detelinare i navijam za Vosu ceo zivot, a znam mnogo slicnih ljudi.

To sto se skupila sacica ljudi pa kao krece detelinu i maltretiraju ljude da idu na utakmice nema veze sa realnoscu.

A to da je trenutno Vojvodina u batinim kandzama je istina, samo ne znam da li znas u cijim je Ns? Ali nicija nije vecno gorela, bice Vojvodina opet ona stara, slavna... ne brini ti nista.

Bolje proveri koga ce cz i partizan izvuci i kolko je vozna karta?