Španovićeva i Kolašinac najbolji na prvenstvu Balkana

Atletičari Srbije osvojili su šest medalja na prvenstvu Balkana, koje je održano u Istanbulu - dve zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu, a šampionske titule pripale su Ivani Španović u skoku u dalj i Asmiru Kolašincu u bacanju kugle.

Španovićeva je do zlatne medalje stigla skokom od 6,73 metra, što je novi rekord Srbije u dvorani, dok je Kolašincu za pobedu bio dovoljan hitac od 20,54 metara.

Novosađanka se iz Turske vraća i sa srebrnom medaljom iz trke na 60 metara (7,54), a isto odličje osvojio je i Goran Nava na 1.500 metara, koji je stazu istračao u vremenu 3:42,56 minuta, čime je ispunio normu za Evropsko prvenstvo u Geteborgu.

Treću srebrnu medalju osvojio je u juniorskoj konkurenciji Nemanja Kojić, koji je sjajnu trku na 800 metara završio rezultatom 1:51,52 minuta. Bronzanu medalju osvojila je Amela Terzić u trci na 3000 metara rezultatom 9:06,38 minuta.

Emir Bekrić je sa ličnim rekordom na 400 metara (47,70) osvojio četvrto mesto. Marko Antić je istrčao 60 metara za 6,92 šekundi, a Mihail Dudaš u skoku motkom skočio je 4,60 metara i obojica su zauzeli četvrta mesta.

Miloš Todosijević je sa preskočenih 212 centimetara osvojio šesto mesto, a Jelena Subotić je u B grupi na 60 metara istrčala 7,85 i osvojila drugo mesto.