KK Vojvodina slavila na teškom gostovanju u Valjevu

Košarkaši Vojvodine uspeli su da se oporave od šokantnog poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu i savladaju večeras na gostovanju Metalac sa 75:71.

U dvorani u Valjevu, pred oko 2.000 gledalaca, najbolji pojedinac na meču bio je igrač domaćeg tima Bojan Bakić koji je ubacio 26 poena, dok je u Vojvodini bolji od ostalih bio Stefan Stojačić sa 18 koševa.

Utakmica je bila neizvesna i puna preokreta što svedoči i rezultat po četvrtinama - 20:23, 19:10, 11:20 i 25:16. Novosađani su do pobede došli u poslednjih pet minuta kada su serijom 7:0 uspeli da preokrenu rezultat i dođu do dovoljne prednosti od 69:64 koju su sačuvali do kraja.

Rezultati ostalih susreta 8. kola Superlige: Mega vizura - Partizan 66:89, Radnički - Konstantin 67:60 i Zvezda- Sloboda 85:51.
Tabela: Partizan 7/1, Mega 6/2, Zvezda i Vojvodina 5/3, Radnički 4/4, Metalac i Sloboda 2/6, Konstantin 1/7.

U narednom kolu Vojvodina ponovo gostuje, ovog puta Slobodi. Taj duel igra se 8. maja od 19.30h. (S.K.)