FOTO, VIDEO: Vojvodina i šesti put bez pehara Kupa

Fudbaleri Vojvodine po šesti put nisu uspeli da osvoje Kup Srbije jer su večeras na stadionu Partizana u finalu izgubili od Jagodine 0:1.

Oko hiljadu i po navijača Jagodine slave, dok su Novosađani, kojih je barem deset puta više - razočarani ponavljanjem istorije.

Tok meča:

Već u trećem minutu Vojvodina je imala slobodan udarac sa 25 metara, Vranješ je pogodio živi zid. U 15. minutu Jokić je igrao rukom u šesnaestercu, pa je Mažić pokazao na belu tačku. Đurić je poslao Supića u levu stranu i dao gol za vođstvo Jagodinaca. Prvih 25 minuta tvrda i loša utakmica, Vojvodina bez ijedne prilike. Jagodina je sem gola iz penala imala još jednu polu-šansu.

Posle ovog gola, igra se odvija uglavnom na sredini terena, Vojvodina je uputila dva šuta preko Kataija i Vranješa na kraju poluvremena.

U 36.minutu pokušaj Vranješa glavom sa oko 13 metara završio je pored gola Jagodine. Pred kraj prvog poluvremena Vojvodina je igrala malo agresivnije, ali bez ijedne prave šanse.

U nastavku, Vojvodina je krenula na sve ili ništa, napravili su seriju od tri kornera, ali nijedan nije doneo priliku za realizaciju. Krunićeva ekipa je počela da vreba šansu iz kontri, Cvetković je prvo propustio priliku da završi napad, zatim je Stojanović šutirao neprecizno.

Vignjević je ubacio Poletanovića umesto Ađurua, Šušnjara umesto Kataija, koji je dobio i žuti karton. Potom je Jagodina imala još jednu priliku za pogodak, ali je Stojanović oklevao da doda Đuriću. Posle četiri minuta nadoknade poslednji zvižduk Mažića označio je tužan kraj za Vojvodinu, i početak slavlja za Jagodince.

Više navijača Vojvodine je u znak protesta zbog loše igre ovog kluba, okrenulo leđa igračima (slika ispod).

Pre finale kupa:

Pola sata pred početak finala fudbalskog kupa Srbije između Vojvodine i Jagodine, u i oko stadiona Partizana okupilo se više hiljada Vošinih navijača. Navijača Jagodine je znatno manje, oko tri stotine. Navijači Vojvodine smešteni su na severnoj tribini i na pola zapadne, a njihova pesma 45 minuta pre početka meča dočekana je zvižducima sa istočne strane, koju su popunili Jagodinci.

Skoro 10.000 ljudi je na tribinama, na istočnoj strani su deljene plave navijačke kape, severna je popunjena skoro do kraja.

Danas popodne je stotinak autobusa sa oko 10.000 navijača "stare dame" pošlo u Beograd.

Vojvodina je do sada pet puta igrala u finalu i svih pet puta izgubila, dok su Jagodinci prvi put u prilici da igraju završnu utakmicu nacionalnog Kupa.

"Mesecima se pripremamo za ovo finale i jedva čekamo da ostvarimo naš san, ali i želju mnogih prethodnih generacija i ispišemo istoriju velikog kluba kao što je Vojvodina", rekao je trener Nebojša Vignjević.

Kapiten Vojvodine Miroslav Vulićević rekao je da posle dva izgubljena finala u dresu Novosađana očekuje da treća bude sreća. "Maksimalno smo motivisani, dokazali smo ove sezone da umemo da igramo fudbal, bilo gde i protiv bilo koga. Uzdamo se i u podršku navijača, nadam se da ćemo se zajedno vratiti u Novi Sad sa trofejom", istakao je Vulićević.

Sinoć je velika kolona vozila sa navijačima kružila ulicama Novog Sada uz pesmu i sirene, da bi potom najverniji prisustvovali poslednjem treningu njihovih ljubimaca pred današnje finale.

• Mama

09.05.2013 23:19
    Juče sam videla te navijače...pola sata je bio blokiran saobraćaj u sred špica kad ljudi idu kući s posla... A od izgleda autobusa odnosno putnika i njihovog ponašanja samo čovek da se smrzne. Ja ovde ne vidim ni S od sporta.
  • Galawix

09.05.2013 15:15
    Hmmm...
    Za sve polomljene noseve i opljačkane preplašene maloletnike, za sve umazane fasade i saobraćajne znakove, za sva pitanja, za koga navijaš?, za svo bavljenje kriminalnim radnjama (iš!), za svakog maltretiranog nedužnog građana, za odvratnu kabadahijsku vožnju u koloni kola juče po Somborskom bulevaru uz počasnu policijsku pratnju i za svaki molotovljev koktel koji su tom prilikom bacili, za svaku gromoglasnu petardu, za svo zlo i kriminal koji vrše nad nedužnim Gradom, dabogda zauvek bili drugi i nikad pehara u ruke ne uzeli.

Fuj.
  • Slaninar Zapad

09.05.2013 14:28
    Uživajte kvislinzi...
    ...ovo su vaši trenuci...

A taj "mali klub" je juče napravio najbrojnije gostovanje jednog tima, računajući i SFRJ.
    Nastavite da pucate, bodete i bacate koktele, ali ništa neće promeniti.