Voša porazom startovala u Košarkaškoj ligi Srbije

Košarkaši Vojvodine izgubili su u Novom Sadu od Slobode iz Užica sa 74:79 (17:19, 18:15, 19:20, 20:25), u prvom kolu Košarkaške lige Srbije.

Pred oko 200 gledalaca u maloj sali SPENS-a, Vojvodina je krenula odlično, i već posle nekoliko uvodnih minuta povela sa 9:0. Ipak, Sloboda je brzo sustigla prednost, i na kraju prve četvrtine povela sa dva poena razlike (19:17).

U drugoj četvrtini viđena je izjednačena borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali su "lale" na odmor otišle sa pola poena prednosti. Na poluvremenu je bilo 35:34. Istim tempom ekipe su nastavile i u trećoj četvrtini, gde je Vojvodina pogotkom Čampare, u 27 minutu, povela sa sedam poena razlike. Međutim, Sloboda se brzo vratila, pa se pred ulazak u četvrti kvartal otišlo sa nerešenim rezultatom (54:54).

Sredinom poslednje četvrtine, Sloboda je prelomila utakmicu kada je povela sa šest poena prednosti, i sačuvala tu prednost do kraja utakmice.

Najefikasniji u timu Novosađana bili su ovogodišnja pojačanja, Miloš Borisov koji je postigao 21 poen i imao osam skokova, i Milan Milovanović, koji je uz 20 poena dodao devet skokova. U Slobodi, istakli su se Malešević i Arnautović sa 22, odnosno 15 poena.

U sledećem kolu Vojvodina će ponovo biti domaćin, ovog puta Borcu, a taj meč je na programu sledećeg vikenda. (N. M.)

• milan

07.10.2013 09:53
    nemojte davati ishitrene ocene
    Vojvodina ima novi tim i mladog trenera, siguran sam da ce iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje.
    Pitanje za urednika zasto nepisete o uspehu Meridiane u gostima na vrucem terenu Panceva.
  • Ja

07.10.2013 07:04
    Sva je prilika...
    da se prosla sezona nece ponoviti.

Voši bod protiv Radničkog

Fudbaleri Vojvodine remizirali su na "Karađorđu" sa ekipom Radničkog rezultatom 3:3 u 10. kolu Super lige Srbije.