Ove godine bez rušenja nelegalnih objekata
Rušenje bespravno izgrađenih objekata na području Novog Sada, koji ne mogu biti legalizovani, u ovoj godini nije u planu, a za to nije izdvojen novac, niti je određeno ko će taj posao obaviti.
Predsednik Radne grupe za legalizaciju, Srboljub Bubnjević, kaže za Radio 021 da su do sada za hiljadu i po predmeta vlasnici prikupili potrebnu dokumentaciju, te da pod sadašnjim okolnostima ne može biti legalizovano oko tri odsto objekata. "Politika je sledeća – ono što se zaista ne mora, neće biti rušeno. Ali je bespredmetno pričati o objektima ispod dalekovoda, na klizištu ili vitalnoj saobraćajnici", kaže Bubnjević.
Iz Uprave za urbanizam do sada je odgovoreno na 15.000 zahteva za legalizaciju, ali je u 90 odsto slučajeva potrebna dopuna dokumentacije, što nije blizu ni polovini od oko 37.000 zahteva ukupno registrovanih na području grada. Uprkos tome, Bubnjević kaže da će ovaj posao u Novom Sadu biti završen za oko dve i po godine, što je duplo brže od predviđenog republičkog proseka.
"Osnovna odlika ove legalizacije je to što je jednostavna i jeftina. Jednostavno se izdaje dokumentacija, a jeftina je jer su cene za objekte manje površine zaista minimalne. A kao i svuda u svetu, luksuz se plaća. Sve što je preko 150 kvadrata, plaća se ekstra", kaže Bubnjević. On dodaje da je za legalizaciju kuće od 120 kvadrata na Klisi, Adicama ili u Veterniku, potrebno najviše hiljadu i po evra.
U poslednja dva meseca, Grad je od legalizacije bespravno izgrađenih objekata prihodovao 37 miliona, ali je za sređivanje infrastrukture u ovoj godini već uloženo 50 miliona dinara. Na posipanju tucanika, saniranju rupa i rešavanju problema atmosferske kanalizacije trenutno se radi u prigradskim naseljima s bačke strane grada, dok će ovi poslovi i u sremskom delu biti završeni do polovine oktobra. (D.S.)
Komentari 2
13
Novi Sad
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar