Proglašena vanredna odbrana od poplava u delovima Novog Sada
Očekuje se da će vanredna odbrana biti proglašena i na Sajlovu oko naselja Bangladeš. Otvorene su i telefonske linije za građane koji imaju problema zbog posledica obilnih padavina, a brojevi na koje se može prijaviti šteta su 480 77 58 ili 480 77 89.
Stanovnici Sajlova kažu za 021 da ih je razočaralo što im niko iz gradskih službi nije pomogao i plaše se šta će biti ako ponovo padne ista kiša jer su i dalje sva dvorišta u ulici pod vodom.
- Pod vodom su dvorišta, šahtovi od vodomera, nekima je voda u podrumima, a poplavljne su i septičke jame. Voda se uglavnom povukla sa ulice, ali je i dalje sve natopljeno i plašimo se šta će biti ako ponovo bude jaka kiša. Nikog nismo videli iz grada da je došao da pomogne, svu vodu smo sami morali da izbacujemo - priča za 021 Marija sa Sajlova.
Njena komšinica Dobrila kaže da se iznenadila kada je pozvala predsednika mesne zajednice Jugovićevo Lazara Vujića da ga pita kada će se rešiti problem kanalizacije u Sajlovu. Kako je ispričala za 021, Vujić joj je rekao da će kanalizaciju dobiti u avgustu, dok je na pitanje šta je sa kanalima za atmosferske vode odgovorio da moraju da sakupe deset potpisa.
- Rekla sam mu da je to nepotrebno i da on treba da zna kakva je situacija na terenu i šta građani doživljavaju. Tada je počeo nenormalno da viče na mene. Između ostalog, rekao mi je da ga "zajebavam", spustio slušalicu i više nije hteo da se javi. Potpuno neprimereno ponašanje za čoveka koji treba da pomaže građanima, a pri tome je i zaposlen u Zavodu za izgradnju grada - kaže ova Sajlovčanka.
021.rs su se javljali i stanovnici drugih delova grada, kao i prigradskih naselja, a čini se po broju poziva da je i dalje najviše problema na Klisi.
Inače, štab za vanredne situacije grada Novog Sada proglasio je redovnu odbranu od poplava na teritoriji grada.
Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda u Kovilju je palo oko 142 litre po m2 za 24 sata, u Futogu nešto manje od 100 litara po m2, a na teritoriji celog grada između 80 i 90 litara po m2 za 8 sati. Koliko je to ozbiljna situacija vidi se u odnosu na podatak da su prosečne padavine za ceo maj 60 litara po m2.
Takođe pojedini građani doprinose problemu, jer su povezali septičke jame na kanale za atmosfersku vodu i dolazi do narušavanja infrastrukture.
Tim povodom 021 su se obratili i stanovnici Klise, koji tvrde da su Sečanjskom i Srbobranskom ulicom sinoć su plivale fekalije. "Ljudi su se gušili u smradu, jer se izlio kanal koji nosi otpadnu vodu iz fabrike Koteks produkt i povezan je sa kanalima koji bi trebalo da odvode atmosfersku vodu iz pomenute dve ulice", navode građani Klise, koji dodaju da su o ovom višegodišnjem problemu obaveštene sve institucije ali niko ne reaguje.
U naselje Bangladeš poslata je cisterna sa pijaćom vodom, a obezbeđen je i privremeni smeštaj u Kovilju za slučaj da bude neophodno pojedinim porodicama.
Kako je sinoć bilo u Novom Sadu pročitajte ovde.
Komentari 49
Izgleda nije dovoljno znati samo staviti ciglu na ciglu, ta gradjevina je ipak malo teza..
Lala1
Realni posmatrac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar