Pokradena oprema nekadašnje toplane Mišeluk
Otpad sa postrojenja novosadske Toplane ''Mišeluk'' na sremskoj strani, u neposrednoj blizini srušene zgrade Televizije Novi Sad, u celosti je nestao, iako je reč o opremi teškoj nekoliko tona.
U Novosadskoj toplani podsećaju da postrojenje nije u pogonu zbog oštećenja prilikom NATO bombardovanja zgrade televizije Novi Sad.
Objekat zbog toga nije obezbeđen i krađe su česte priznaju u Toplani. Novosadska policija je u nekoliko navrata, zbog krađa privodila pojedince i manje grupe, prenosi RTV. Istraga je u toku, a Tužilaštvu je podneto više prijava.
Toplana ''Mišeluk'' nije u funkciji od bombardovanja 1999. godine. U junu ove godine sa lokacije ove toplane završeno je prenošenje svih mašinskih, elektro i merno-regulacionih elemenata u magacine Novosadske toplane. Sve što je na ovoj lokaciji ostalo smatra se otpadom koji nije upotrebljiv za dalju obradu, te je skoro sav kao takav i rashodovan o čemu postoji i detaljna dokumentacija.
Toplana ''Mišeluk'' instalirana je 1977. godine na naselju Detelinara i korišćena je za grejanje starog dela ovog naselja. Kada je 1986. godine izgrađena Toplana ''Zapad'', tada suvišna Toplana ''Mišeluk'' premeštena je između Sremske Kamenice i Petrovaradina i služila je isključivo za zagrevanje objekta Televizije Novi Sad. Nakon bombardovanja i potpunog uništenja Televizije Novi Sad, takođe oštećena toplana prestala je sa radom. U periodu od 1999. do 2008. godine ova lokacija bila je više puta meta krađa o čemu su nadležni organi obaveštavani.
2008. godine Novosadska toplana formirala je komisiju koja je utvrdila stanje u svim magacinima Toplane, kao i stanje u Toplani ''Mišeluk''. Krađa otpada na ovoj toplani desila se 31. jula ove godine, a šteta još nije utvrđena.
Komentari 11
Deki 021
piplfoks
xXx
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar