Bokan se ponovo nije pojavio na suđenju za kupovinu glasova
Nije se pojavila ni okrivljena Slađana Rovčanin koja je priznala krivicu.
Sudija Tamara Kucurac otvorila je pretres uz predlog Tužilaštva, s obzirom na to da prisustvo Bokana nije bilo neophodno, te uzela generalije od petoro okrivljenih. Odbrana je u jednom trenutku predložila da se on prekine, uz obrazloženje da sud još nije doneo odluku o spomenutom sporazumu, odnosno prihvatio ga, pa je Slađana Rovčanin faktički i dalje okrivljena.
Bokanov branilac, advokat Veljko Delibašić je naveo da odbrana za sklopljeni sporazum nije ni znala, te da ne zna njegov sadržaj. Takođe je na komentar sudije da je dostavnica potpisana i da je poziv time uredno dostavljen, naveo da njegov branjenik nije primio poziv za suđenje, ali da ga je možda neko drugi preuzeo, a o tome nije obavestio optuženog. Zatim je odloženo.
Prethodno je u ročište u postupku protiv Bokana i ostalih optuženih za kupovinu glasova takođe bilo odloženo u septembru, jer se Bokanovi advokati nisu pojavili u sudu. To je bio drugi put da se ročište odlaže, nakon što je poslednji put odloženo za 11. maj. Na tom ročištu su saučesnici lidera 3D, Slađana Rovčanin i Milovan Duvnjak, podneli Tužilaštvu zahtev za sklapanje sporazuma o priznanju krivice i priznali da su podmitili pojedince da bi na izborima 6. maja 2012. godine glasali za Romsku demokratsku stranku, čiju listu je Bokan tada predvodio.
U optužnici piše da je u jednom kafeu okrivljenom Duvnjaku neidentifikovana osoba predala 30.000 dinara kako bi platio glasače. Takođe, okrivljenoj Slađani Rovčanin pripisuje se da je više puta telefonom pričala s Bokanom i od njega preuzela i obrazac, odnosno tabelu s oznakom "Romska demokratska stranka - Tomislav Bokan", koju je pod rednim brojem s generalijama (ime, prezime, JMBG...) prethodno popunio prvookrivljeni Tomislav Bokan, a potom po tom modelu unosila podake i za građane koji su posmatrani kao "sigurni glasači".
U optužnici stoji i da je Slađana Rovčanin po dolasku na glasačko mesto na Rumenačkom putu na dan održavanja izbora, nakon pribavljanja ličnih podataka od četvoro okrivljenih iz familije Vučenov, Antigone (31), Svetlane (53), Biljane (23) i Vladimira (35), s Duvnjakom njima dala novac, od 1.000 do 2.000 dinara, kao naknadu za glasanje. Bokan se tereti da je na taj način počinio krivično delo podstrekivanja davanja i primanja mita u vezi s glasanjem. Takođe, ostali optuženi terete se za davanje i primanje mita, ali po različitim stavovima, a svima je zaprećena kazna do tri, odnosno pet godina zatvora.
Na izborima održanim u maju 2012. godine, Novi Sad je ostao ubeležen kao mesto gde su se tokom glasanja za lokalne partije masovno kupovali glasovi za svega dve "crvene", a za to do danas niko nije osuđen na robiju.
Autor: 021.rs
Komentari 37
Velja - Kuga
STOP NEGATIVE
Put Stevovića vođen je interesima Crne gore, koja želi ulazak u obe skupštine (Srpsku i Vojvođansku). Put Odžića je stalna prevara: partiju mu registruje Dinkić, u Vrbasu na izbore iz Stevovića, a sad još i Hadžisalihović. Ee moj Saša..
Ovim se , ne znam zašto, niko ne bavi ???
Чеда
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar