U Komori kažu da je predsednica Aleksandra Trešnjev uputila više dopisa "Informatici", ali da na te dopise iz novosadskog preduzeća nije stizao odgovor. Prema pisanju "Blica", u trenutku kontrole rada Ćurčićeve kancelarije, koja je počela u februaru, kod njega je zatečeno gotovo 20.000 predmeta, od čega je najveći broj slučajeva dužnika "Informatike".
Većina predmeta data je ovom izvršitelju između 2012. i 2014. godine, pre nego što je promenjen zakon kojim se obavezuje ravnomerna raspodela predmeta.
Njega je Komora suspendovala dok se ne okonča disciplinski postupak koji vodi Ministarstvo pravde, nakon što je jedan od zaposlenih u Ćurčićevoj kancelariji prijavio da on "Informatici" nije prebacio više od 30 miliona koje je naplatio od građana, o čemu je 021 već
pisao.
Komora izvršitelja je saopštila da je na Ćurčićevo mesto imenovala Aleksandra Durkulića, koji će ga menjati dok se ne okonča disciplinski postupak. U ovoj ustanovi takođe napominju da su dva puta nakon kontrole predlagali pokretanje disciplinskog postupka, te su posavetovali sve građane koje je ovaj izvršitelj oštetio da im se obrate kako bi mogli da im pomognu.
Postupak protiv njega je vođen u 2013. godini nakon vanredne kontrole Ministarstva pravde, ali ga Komora izvršitelja nije izbacila jer se pet članova nije usaglasilo, iako je nađen niz propusta u radu njegove izvršiteljske kancelarije. Podsetimo, 021 je o izvršitelju Svetislavu Ćurčiću pisao i 2014. godine, kada se na njegov rad požalio jedan Novosađanin. On je svoje iskustvo zabeležio i na snimku koji
poseduje 021, a trenutno se s istim izvršiteljem tuži u Osnovnom sudu.
O tome kako je "Informatika" favorizovala Ćurčića čitajte
OVDE.
Komentari 7
Laki
Dva mačka
Jedan je bio ministar, sa upitnom diplomom. A drugi je i sada...
Informatika je samo bila poslušna.
Čudo kako da se desi, da malo ne reaguju kad građanin ne plati?
DSS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar