Ova mogućnost je veoma primamljiva za poslanike, jer za razliku od kolega iz republičkog parlamenta, oni svoju mesečnu platu u većini slučajeva zarade samo za jedan dan.
Prema Odluci o pravima poslanika Skupštine Vojvodine, u radnom odnosu mogu biti predsednik i potpredsednici pokrajinskog parlamenta, predsednici skupštinskih odbora i poslaničkih grupa, kao i poslanici na predlog svojih poslaničkih grupa, ali sve to u skladu sa budžetom Vojvodine. Ovu priliku su u prethodnom sazivu iskoristila 72 od ukupno 120 poslanika.
Plata pokrajinskih poslanika je bila česta tema u proteklih nekoliko godina, jer je bila veća od primanja poslanika u Skupštini Srbiji. U međuvremenu je plata je smanjena, ali je i posle tog smanjenja dostigla 90.000 dinara. Odnosno, sama plata je iznosila 54.000 dinara, a na nju je sledovao poslanički dodatak od 35.000 dinara, prenosi Dnevnik. S obzirom na to da pokrajinski parlament zaseda najčešće jednom mesečno, dolazi se do zaključka da poslanici koji su u radnom odnosu u parlamentu svoju platu zarade za dan.
Osim toga, parlamentarci primaju i dnevnice za službena putovanja, kao i naknadu za učešće u radnim telima i dodatak za minuli rad, tako da suma može porasti i na 100.000. Poslanici, takođe, nakon završetka radnog odnosa imaju pravo i na naknadu plate u visini primanja koju su imali na dan prestanka funkcije.
Komentari 18
NS
A narod nema za leba.
Dule
sivi dom
ok je to sto kazes ali tome sada treba stati na put...imate sve sanse i mogucnosti za to....da li imate zelje videcemo...
@viki
dobila si odgovor od prethodnika....ali ne,ti volis vise sigurnih 24000 nego 30000-40000 din ali nepouzdanih i turbulentnih.....a kamoli preduzetnica da budes bez godisnjeg odmora i drugih beneficiranih stvari koje nudi vlada Vojvodine
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar